Відмінності між версіями «Р»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Фотографія особи)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
Руденко Володимир Михайлович
+
[[Руденко Володимир Михайлович]]
 
+
 
+
==Прізвище ім'я по батькові==
+
 
+
'''Володимир Михайлович Руденко'''
+
 
+
==Ким є персона, про яку створюється стаття==
+
 
+
Художник,скульптор,поет,член спілки театральних діячів УРСР
+
 
+
== Фотографія особи ==
+
 
+
[[Файл:В.М.Руденко.jpg]]
+
 
+
[[Файл:000.jpg]]
+
 
+
==Біографія особи==
+
 
+
Народився в 1916 році в місті Кролевець,в родині художника-аматора Михайла Івановича та  Прасковії  Самійлівни.
+
+
Як згадувала в 2001 р. Н.В. Якименко(ветеран педагогічної праці,відмінник народної освіти,корінна кролевчанка; в далекі повоєнні роки разом із сестрою Варею вишила В.М.Руденку сорочку): «Його самого,тобто Володимира - я в дитинстві мало знала,бо ж Володимир був значно старший за мене. Зате з його батьками спілкувалася часто. Любила  спостерігати за роботою Михайла Івановича. Навіть в роки війни він не розлучався з пензлем. Навіть німцям подобалися його картини,вони замовляли роботи майстру і обов’язково платили гроші,бо поважали Михайла Івановича і його творчість. А ще малював Михайло Іванович плащаниці для церков… В будинку Руденків було багато книжок,журналів,нотних зошитів,красиві меблі. Всі в родині Руденків – інтелігентні,культурні люди… В садибі Руденків була каретна майстерня. Майстрував карети дід Володимира,а біля будинку – багато квітів,які нам,малим,дарували. Пригощали яблуками. Жили вони,я б сказала,незаможно,але й не бідно. Марія Іванівна,тітка Володимира Руденка ,була вчителькою закінчила вищі жіночі курси в Петрограді та консерваторію,мала чарівний голос; її чоловік В’ячеслав Іванович – працював у друкарні. Мати Володимира Михайловича вміла гарно шити …»
+
 
+
З книги А.В. Карася,директора Кролевецького краєзнавчого музею: «Частим гостем у домі Руденків був художник та мистецтвознавець Олекса Васильович Грищенко. Він намалював портрет Марії Іванівни,фото з якого умістив в своїй візитці…»
+
 
+
Після закінчення середньої школи та художньої студії Володимир Михайлович їде здобувати вищу освіту в Москві. Два роки він вчився у Всесоюзному Державному Інституті кінематографії,а в 1949 році закінчив Московський інститут декоративного та прикладного мистецтва.
+
 
+
Його вчителями були:
+
 
+
• Професор Богородський  Ф.С,заслужений діяч мистецтв РСФСР,лауреат Державної премії – по живопису;
+
• Соловйов О.М  - член-кореспондент АМ СРСР – по малюнку;
+
• Рубльо В.О – по композиції.
+
 
+
Володимир Михайлович – учасник ВВВ.
+
 
+
В 1949 році за направленням від інституту їде до Львова,в інститут декоративного та прикладного мистецтва,де викладає композицію та пластичну анатомію; в поліграфічному інституті ім.. Івана Федоровича – працює на кафедрі художнього оформлення книги,у Львівському обласному театрі ляльок – головним художником.
+
 
+
Приймав участь в обласних та республіканських виставках робіт з пейзажами,портретами акторів в техніці олійного живопису,вугілля,пастелі. Проводив персональні виставки у Львові,Києві,Москві,Будапешті,Варшаві.
+
[[Файл:Запрошення.png]]
+
 
+
Працював художник і в жанрі  скульптурного портрета. Гіпсовий бюст Івана Франка  роботи  Володимира Руденка встановлено у вестибюлі Львівського державного університету ім. І. Франка.
+
 
+
Львівська фабрика художнього скла «Райдуга» у 50-х роках виготовила багато високохудожніх виробів за ескізами художника Руденка.
+
 
+
'''З творчого доробку митця'''
+
 
+
Володимир Михайлович створив понад 130 портретів акторів театрів в ролях та оперних співаків. Серед них: Іван Козловський,Дмитро Гнатюк,Анатолій Мокренко,Юрій Мазурок,Ірина Архіпова,М.Махоткова, Т.Дідик,Анатолій Папанов ,Наталія Ужвій,Євген Пономаренко, О.Гринько та багато інших…
+
 
+
Три пейзажі художника знаходяться у приватній колекції  І.С. Козловського . Володимир Михайлович був особисто знайомий з цим видатним співаком.
+
 
+
На початку 70-х років Руденко В.М листувався з видатним художником –земляком Олексою Васильовичем Грищенком(1883-1977 рр.),який на той час проживав у Франції. В молоді роки Грищенко частенько гостював у батьків Володимира Михайловича в Кролевці,товаришував з Олександром Руденком(дядьком художника).
+
+
У 1980 році Київський державний музей театрального та кіномистецтва придбав картину Руденка «М.Лисенко та І.Франко»,а також 5 його ляльок з вистав Львівського обласного театру ляльок.
+
 
+
Єдиний в світі Московський державний музей дитячих театрів придбав ляльки художника до  спектаклів «Дочка Індії», «Олов’яне кільце»,численні афіші,плакати.
+
 
+
58 робіт художника знаходяться у приватних колекціях у Варшаві,160 – у Будапешті.
+
 
+
З 1970 року Володимир Михайлович був членом спілки театральних діячів України.
+
[[Файл:Візитка.png]]
+
 
+
Безмежно залюблений у батьківські краї,художник щороку відвідував Кролевець,захоплено передаючи на полотні мальовничі краєвиди,образи земляків. Серед них – Герой Соціалістичної праці,ткаля В.І. Рекуха(1986 р.), лікар-гінеколог О.П.Казановська(1982 р.), художник – аматор О.Бобрик(1987 р.),Герой  Соціалістичної праці,свинарка О.П.Ковальчук(1986 р.),майор міліції М.М.Безродний (1987 р.). На згадку про буремні воєнні роки та фронтову юність Володимир Михайлович створив  портрет Героя СРСР льотчика-земляка Г.Г.Храпая(1982 р.)
+
 
+
Унікальний талант Руденка В.М проявився і в поезії:
+
[[Файл:Вірш.jpg]]
+
 
+
[[Файл:Вірш 2.jpg]]
+
 
+
Із спогадів Саноцької Христини Іванівни,мистецтвознавця зі Львова: « Творити постійно щось нове і прекрасне,шукати без втоми те прекрасне в житті,у людях,у навколишній природі,навіть у предметах,що нас оточують і виявляти його людям у мистецьких творах – то був девіз його життя і натхненної праці"
+
 
+
==Галерея портретів акторів в ролях,видатних оперних співаків,земляків==
+
 
+
==Пейзажі В.М.Руденка==
+
 
+
==Література==
+
==Публікації  в засобах масової інформації==
+
 
+
[[Файл:1.png]]
+
[[Файл:22.jpg]]
+
[[Файл:33.jpg]]
+
[[Файл:333.jpg]]
+
[[Файл:444.jpg]]
+
 
+
==Автор статті(''посилання на сторінку користувача'')==
+

Поточна версія на 19:24, 22 вересня 2015

Руденко Володимир Михайлович