Відмінності між версіями «Менеджмент інновацій Сінєльнікова О. А.»
(→Інтерактивні практичні заняття) |
(→Інтерактивні практичні заняття) |
||
Рядок 110: | Рядок 110: | ||
1.Цілісну систему навчальної діяльності учнів на занятті становлять фронтальна, індивідуальна та групова діяльність. Вони пронизують увесь навчальний процес. | 1.Цілісну систему навчальної діяльності учнів на занятті становлять фронтальна, індивідуальна та групова діяльність. Вони пронизують увесь навчальний процес. | ||
+ | 2.Педагогічна майстерність — вияв високого рівня педагогічної діяльності.Ґрунтується на високому фаховому рівні педагога, його загальній культурі та педагогічному досвіді.Педагогічна технологія є комплексом знань, умінь і навичок, необхідних учителю для вирішення стратегічних, тактичних, а також процедурних завдань під час навчально-виховного процесу. Йдеться про систему взаємодії вчителя з учнями, способи добору та впорядкування навчального матеріалу згідно з вимогами теорії пізнання. Іншими словами, педагогічна технологія є описом системи дій учителя та учнів, які слід виконати для оптимальної реалізації навчального процесу. Складовими педагогічної технології є володіння мистецтвом спілкування з дітьми, вміння керувати своєю увагою та увагою дітей, здатність за зовнішніми ознаками поведінки дитини визначати її душевний стан тощо. Уміння налагоджувати оптимальні взаємостосунки з дітьми, змінювати їх відповідно до розвитку учнів і їхніх вимог до вчителів є важливим компонентом педагогічної майстерності.--[[Користувач:Сінєльнікова Олена Анатоліївна|Сінєльнікова Олена Анатоліївна]] ([[Обговорення користувача:Сінєльнікова Олена Анатоліївна|обговорення]]) 22:54, 5 грудня 2015 (EET) | ||
==== Індивідуальні заняття ==== | ==== Індивідуальні заняття ==== |
Версія за 23:58, 5 грудня 2015
Зміст
Інтерактивні практичні заняття
Шановна пані Олена! Пропоную Вам перейти на мою сторінку обговорення та познайомитись з теоретичним матеріалом з теми "УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ". Маю надію, що пропрацювавши матеріал, Ви зможе дати відповідь на запитання:
1. Як Ви вважаєте, чи є досконалою нормативно - правова база з інноваційної освітянської діяльності в Україні? На що треба звернути увагу державі для якісного забезпечення інноваційного розвитку навчального закладу?
2. Яким чином реалізуються у Вашому закладі управління інноваційними процесами? Наведіть приклади.--Луценко Світлана Миколаївна (обговорення) 11:38, 8 вересня 2015 (EEST)
1.1Інноваційна освітня діяльність – це складний процес, що потребує науково-методичного підходу на всіх рівнях управління. Всім учасникам процесу перетворень потрібно “знайти” себе: державним діячам освіти – розробити вiдповiднi проекти i пропозиції, регіональним органам – використати у своїй практиці світовий досвід упровадження інновацій у освіту, керівникам освiтнiх закладів успішно реалізувати надану можливість самореалiзацiї, педагогам – уміло використати свободу для вiдповiдального вибору способів i методів навчання--Сінєльнікова Олена Анатоліївна (обговорення) 19:16, 2 грудня 2015 (EET)
1.2 Запровадження модернізованих управлінських функцій керівника (прогностична, політико-дипломатична, менеджерська, представницька, консультативна);
освоєння громадсько-державних форм управління;
запровадження моніторингу;
використання економічних методів управління.
--Сінєльнікова Олена Анатоліївна (обговорення) 21:00, 2 грудня 2015 (EET)
2.Управлінська підтримка інноваційних процесів у школі полягає у:
забезпеченні можливостей для професійного зростання вчителів, їх самовираження, особистісного розвитку;
забезпеченні наступності, перспективності і оптимальності у визначенні мети, змісту, форм і методів інноваційної діяльності вчителя (колективу);
формуванні особистого наукового потенціалу кожного педагога;
проведенні діагностики інноваційної діяльності на основі розроблених показників і критеріїв.
Під управлінням нововведеннями розуміють планування, організацію, регулювання і контроль процесу впровадження в педагогічну систему будь-яких нововведень.
Виділяють три етапи управління процесом впровадження педагогічного нововведення:
1. Організація попередньої підготовки (моральної, теоретичної, функціональної) педагогічного персоналу:
уточнення змісту та сутності нововведення;
повідомлення ідеї і сутності нововведення педагогічним працівникам;
здійснення порівняльного аналізу педагогічної практики;
оволодіння прийомами та методами роботи;
планування та розробка методичних рекомендацій.
2. Визначення і постановка цілей та завдань на основі аналізу існуючої практики та стратегічних завдань впровадження нововведення:
аналіз педагогічної практики;
виявлення існуючих суперечностей;
визначення мети впровадження педагогічного нововведення;
конкретизація завдань реалізації мети.
3. Планування процесу впровадження нововведення:
розробка проекту, схеми, алгоритму;
конкретизація змісту окремих станів;
визначення термінологічного апарату;
розподіл обов’язків;
визначення змісту конкретних заходів із упровадження педагогічного нововведення.
Робота адміністрації навчального закладу з упровадження педагогічних інновацій спрямовується на вирішення таких часткових завдань:
Мотивування вибору педагогічних інновацій, призначених для впровадження.
Аналіз стану попереднього впровадження педагогічних нововведень у практику діяльності навчального закладу.
Конкретизація змісту педагогічного нововведення.
Морально-психологічна та практична підготовка колективу до реалізації нововведення.
Підбір літератури, розробка необхідного методичного та ресурсного забезпечення.
Планування заходів та визначення завдань методичних об’єднань, творчих груп учителів щодо впровадження.
Конкретизація видів і форм роботи з упровадження.
Контроль та облік досвіду впровадження, підведення підсумків та узагальнення результатів.
Звіт педагогічного колективу про роботу з упровадження педагогічних інновацій.--Сінєльнікова Олена Анатоліївна (обговорення) 20:43, 2 грудня 2015 (EET)
Вітаю! Продовжуємо працювати далі. Я маю надію, що Ви познайомившись з текстом лекції, повернулись на свою сторінку обговорення та дали відповіді на питання. Дякую за Вашу роботу. Наступна тема, яку ми з Вами розглянемо, стосується загальних засад педагогічної інноватики.
1. Чим інноваційна технологія відрізняється від нововведень? 2. Чи можна вважати інновацією будь - яке нововведення в освіті? Дякую. Бажаю успіху. --Луценко Світлана Миколаївна (обговорення) 15:38, 15 червня 2015 (EESТ)
1.Інноваційні технології-це новостворені або удосконалені педагогічні системи, які забезпечують високий рівень навчально-виховного процесу.Інновація-комплексний процес,який передбачає створення, розроблення, доведення до використання, поширення нового рішення, що задовольняє певну потребу. Нововведення-генерування,прийняття та впровадження ідей, процесів, продуктів. 2. Ні.--Сінєльнікова Олена Анатоліївна (обговорення) 20:06, 2 грудня 2015 (EET) Шановні колеги!
Від щирого серця прийміть вітання з початком нового навчального року. Хай він принесе Вам тільки приємні події, радості й задоволення від результатів Вашої нелегкої праці. успіхів та наснаги в усіх Ваших починаннях.
Назважаючи на свято, ми сьогодні продовжуємо працювати. Я маю надію, що Ви налаштовані на навчання. Сьогодні ми працюємо дві пари. Прошу Вас перейти на мою сторінку обговорення та після ознайомлення з теоретичним матеріалом з теми: «Сучасні інноваційні технології навчання, виховання, управління у навчальному закладі» дайте відповіді на питання:
1.Визначте форми запровадження педагогічних технологій у навчально - виховний процес.
2. Чи можна вважати педагогічну майстерність - інноваційною технологією? Свою думку обгрунтуйте.
Дякую за Вашу роботу. Бажаю успіхів. --Луценко Світлана Миколаївна (обговорення) 12:58, 2 вервесня 2015 (EEST)
1.Цілісну систему навчальної діяльності учнів на занятті становлять фронтальна, індивідуальна та групова діяльність. Вони пронизують увесь навчальний процес. 2.Педагогічна майстерність — вияв високого рівня педагогічної діяльності.Ґрунтується на високому фаховому рівні педагога, його загальній культурі та педагогічному досвіді.Педагогічна технологія є комплексом знань, умінь і навичок, необхідних учителю для вирішення стратегічних, тактичних, а також процедурних завдань під час навчально-виховного процесу. Йдеться про систему взаємодії вчителя з учнями, способи добору та впорядкування навчального матеріалу згідно з вимогами теорії пізнання. Іншими словами, педагогічна технологія є описом системи дій учителя та учнів, які слід виконати для оптимальної реалізації навчального процесу. Складовими педагогічної технології є володіння мистецтвом спілкування з дітьми, вміння керувати своєю увагою та увагою дітей, здатність за зовнішніми ознаками поведінки дитини визначати її душевний стан тощо. Уміння налагоджувати оптимальні взаємостосунки з дітьми, змінювати їх відповідно до розвитку учнів і їхніх вимог до вчителів є важливим компонентом педагогічної майстерності.--Сінєльнікова Олена Анатоліївна (обговорення) 22:54, 5 грудня 2015 (EET)
Індивідуальні заняття
Шановна пані Олена!
На індивідуальних заняттях ми будемо вести мову безпосередньо про застосування інновацій у Вашому закладі. В чому Ви вбачаєте труднощі запровадження інноваційних змін у січасній школі. Запропонуйте, будь ласка, Ваші шляхи вирішення цієї проблеми. Дякую. Бажаю наснаги. --Луценко Світлана Миколаївна (обговорення) 12:38, 8 вересня 2015 (EEST)
Консультації
Тематичні дискусії (Інтернет-семінари)
Шановні колеги, вітаю! Тема нашої дискусії досить цікава та актуальна: Управління навчальним закладом в умовах реформування освіти. Висловіть , будь ласка, Ваші думки щодо запропонованої тематики. Дякую. Бажаю успіху.--Луценко Світлана Миколаївна (обговорення) 11:38, 8 вересня 2015 (EEST)