Сніжківський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ Сніжківської сільської ради Буринського району Сумської області

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 21:57, 3 травня 2015, створена Шкумат Олег Іванович (обговореннявнесок) (Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події)

Перейти до: навігація, пошук


Повна назва навчального закладу

Сніжківський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад Сніжківської сільської ради Буринського району Сумської області

Сніжківський НВК.jpg

Адреса навчального закладу

41760 вул. Калініна, 5-Б с. Сніжки Буринський район Сумська область

т. (05454)65445

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

До четвертої чверті ХІХ століття в селі Сніжки населення було майже неграмотним. Відсутня була школа. Але населення прагнуло до знання, до освіти, переборюючи всякі труднощі.

Перші школи в Сніжках виникають в останній чверті ХІХ століття. Піонером цієї справи являється Ткаченко Петро Степанович – син селянина, який відкрив школу у своїй хаті. Трохи пізніше в селі Сніжки була заснована школа самими селянами. Батьки дітей найняли за свої кошти вчителя з села Хустянка Дмитриковського Івана Кузьмича. Це була дворічна школа з оплатою за навчання по 2 карбованці за рік.

У 1898 році було збудовано приміщення трирічної школи з кількістю учнів від 40 до 90 учнів.

З 1927 року школа стає чотирирічною. У період з 1932 року до 1935 року школа перебудовується в семирічну школу і в 1935 році відбувся перший випуск учнів з семирічної школи. Цього року в школі навчалося 352 учні, працювало 17 вчителів. Директором школи працював Колязін Федір Васильович. Перед війною його замінив Борисенко Олексій Якович, який потім пішов на фронт і загинув в боях з ворогом.

У 1940 – 1941 навчальному році в школі навчалося 350 учнів в 14 класах-комплектах, в 1954 – 1955 навчальному році 480 учнів в 17 класах - комплектах. Постало питання про відкриття середньої школи. Для цього було збудовано ще два будинки, розширено матеріальну базу і в 1957 році відбувся перший випуск учнів десятого класу, з цього часу школа стає середньою.

У 1975 році за рахунок держави й колгоспу імені Калініна побудоване нове приміщення школи на 480 учнівських місць з спортзалом, актовим залом, майстернями і їдальнею.

Силами вчителів та учнів обладнані навчальні кабінети з усіх предметів. 3 жовтня 1975 року в цьому приміщенні розпочались заняття. Побудовано теплицю і гараж. У цей час у школі приділялася велика увага трудовому навчанню і вихованню учнів. Для трудового навчання колгосп передав два трактори і комбайн. У цьому ж році школа і юннати були учасниками виставки передового досвіду в Москві.

По закінченні школи майже всі юнаки разом з атестатом про середню освіту одержували права механізатора сільського господарства, поповнювали сім'ю хліборобів.

У 1977 році школа занесена в обласну книгу трудової слави за досягнуті високі показники в навчанні і вихованні молоді.

Музей Сніжківського НВК.png
На базі Сніжківського навчально-виховного діє музей історії села. За своїм характером - це історико-краєзнавчий музей, з широким спектром експозиційних розділів. Заснований він був у 1975 році з ініціативи керівництва школи та сільської ради с. Сніжки. Починав свою роботу музей як кімната бойової і Трудової Слави. До збору експозиційних матеріалів та історичних відомостей були залучені вчителі та учні школи, працівники сільської ради, громадськість села. Під час збоpy матеріалів були використані документи обласного архіву, матеріали музеїв селища Смілого (колишнього райцентру) та міста Ромни. Велику частину відомостей було отримано від старожилів села - очевидців подій першої половини XX століття.

Директори

Кращі викладачі

46 років працював у школі на посаді вчителя фізичної культури та керівника допризовної підготовки юнаків відмінник народної освіти Романенко Олександр Іванович;

27 років старший вчитель Сніжко Віра Полікарпівна;

26 років на посаді директора школи – Сніжко Анатолій Максимович – відмінник народної освіти України і «Відмінник освіти СРСР»;

довгий час на посаді вчителя біології працювала відмінник народної освіти України Луценко Світлана Олександрівна.

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Користувач:Шкумат Олег Іванович