Соціально-гуманітарний кредитний модуль Підлісна Ю.Г.
Зміст
Інтерактивні практичні заняття
Доброго дня, Юлія Григорівна! Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №1 Філософія і соціологія освіти. Опрацювавши матеріал дайте відповіді на запитання:
1. Обґрунтуйте, чому необхідне філософське дослідження освіти?
2. Визначте основні завдання філософії та соціології освіти?
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 13:45, 19 січня 2015 (EET)
Ваші відповіді:
1. Філософія - наука про закони природи, суспільства, пізнання або наука про методи і форми пізнання. Таким чином, філософія це наука яка може зробити загальні висновки про стан освіти та наміти основні шляхи її вдосконалення.
2. Завдання філософії : аналізувати та вивчати усі питання й процеси, які стосуються освіти. Завдання соціології : вивчати потреби в освіті, оцінювати рівень якості освіти, аналізувати ставлення суспільства, визначати міри впливу освіти на динаміку моральних потреб.
--Підлісна Юлія Григорівна (обговорення) 14:56, 21 січня 2015 (EET)
Дякую за відповідь. Відповідь необхідно розміщати лише на Вашій сторінці обговорення. З повагою Людмила Олександрівна Рідченко.
Доброго дня, Юлія Григорівна! За розкладом ми працюємо на інтерактивному практичному занятті. Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №2 Освіта в Україні та країнах світу. Опрацювавши матеріал дайте відповіді на запитання:
- Визначте зміст стратегії освіти і місце в ній освітньої парадигми?
- Назвіть сучасні зарубіжні підходи до освіти?
З повагою Людмила Олександрівна Рідченко. --Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 10:50, 26 січня 2015 (EET)
Ваші відповіді:
1. Парадигма освіти стосується лише освітнього процесу. Стратегія - всього суспільного життя держави. Зміст стратегіїх освіти складає мету, означення сил для реалізації відповідних програм і завдань, соціально-політичне, матеріально-фінансове, наукове забезпечення всіх її потреб, а також бажані результати.
2. - Американський підхід (основа педагогіка Дж.Дьюї). - Азійський підхід : - японський та китайський варіанти. - Європейський підхід.
--Підлісна Юлія Григорівна (обговорення) 15:38, 27 січня 2015 (EET)
Дякую за відповіді. Людмила Олександрівна Рідченко.
Доброго дня, Юлія Григорівна! За розкладом ми працюємо на інтерактивному практичному занятті. Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №3 Освіта в інформаційному суспільстві. Опрацювавши матеріал дайте відповідь на запитання. Які позитивні моменти можна виділити в інформатизації освіти?
З повагою Людмила Олександрівна Рідченко.
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 15:05, 2 лютого 2015 (EET)
Ваша відповідь:Позитивні аспекти:1.Підвищення якості освіти.2.Доступ до знань та інформації.2.Висока мобільність та ефективність освіти. 4. Створення єдиного інформаційного простору.5. Можливість використання дистанційного компоненту навчання, систем, моделей тощо. 6. Самонавчання, творчість, моніторинг, моделювання тощо. Підлісна Ю. Г. 16.10 02.02.2015.
Дякую за відповідь. Людмила Олександрівна Рідченко.
Доброго дня, Юлія Григорівна! За розкладом ми працюємо на інтерактивному практичному занятті. Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №4 Євроінтеграційна стратегія України: науково-освітні перспективи. Опрацювавши матеріал дайте відповіді на запитання:
- У чому полягає сутність Болонського процесу?
- Коли і ким було започатковано Болонський процес?
З повагою Людмила Олександрівна Рідченко.
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 10:33, 4 лютого 2015 (EET)
Ваші відповіді: 1.Болонський процес - це зближення і гармонізація систем освіти країн Європи з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти 2. Болнський процес започаткований західноєвропейськими державами в кінці 90-х років минулого століття. Формалізовано цей процес у двох документах - Сорбоннська декларація "Про гармонізацію європейської системи освіти"(1998); Спільна декларація Міністрів освіти Європи "Європейський простір у сфері вищої освіти"(1999).--Підлісна Юлія Григорівна (обговорення) 09:05, 5 лютого 2015 (EET)
Дякую за відповіді. Людмила Олександрівна Рідченко.
Доброго дня, Юлія Григорівна! За розкладом ми працюємо на інтерактивному практичному занятті. Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №5 Сучасні наукові дослідження. Опрацювавши матеріал дайте відповіді на запитання.
- Як Ви розумієте термін квазінаука?
- Назвіть основні елементи дослідницької системи?
З повагою Людмила Олександрівна Рідченко.
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 12:05, 4 лютого 2015 (EET)
Ваші відповіді:
1. Наукова форма діяльності, яка породжена жорстко ієрархізованим науковим співтовариством.
2. Основні елементи дослідницької системи : -тема; -мета; -предмет; -завдання; -гіпотеза; -принципи; -методи; -критерії; -результати; -класифікація результатів; - оцінка; -висновки; - визначення наступних проблем; - оформлення.--Підлісна Юлія Григорівна (обговорення) 09:17, 5 лютого 2015 (EET)
Дякую за відповіді. Людмила Олександрівна Рідченко.
Індивідуальні заняття
Доброго дня, шановна Юлія Григогівна! Запрошую Вас до індивідуального заняття. Прошу ознайомитися з матеріалами Індивідуального заняття №1 Сутність і співвідношення парадигми та стратегії освіти. Після опрацювання матеріалу дайте відповідь на запитання:
Як співвідносяться поняття «парадигма освіти» та «стратегія освіти»?
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 13:06, 19 лютого 2015 (EET)
Ваша відповідь: Парадигма- це теоретичне обгрунтування реорганізації освітньої системи на підставі нових методологічних підходів. Парадигма характерна тільки для освітнього процесу. Стратегія освіти-це науково предбачений розвиток країни, суспільних відносин на підставі освітнього процесу. Старатегія освіти стосується всього суспільного життя.--Підлісна Юлія Григорівна (обговорення) 16:49, 19 лютого 2015 (EET)
Консультації
Тематичні дискусії (Інтернет-семінари)
Доброго дня , Юлія Григорівна! Сьогодні за розкладом маємо Тематичні дискусії (Інтернет - семінари). Прошу співпрацювати за темою "Стратегічні зміни в сучасній системі освіти України". На Вашу думку, чи потребує змін та доповнень сучасна система освіти України? Що з традиційного навчання треба зберегти і чому?
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 11:28, 25 лютого 2015 (EET)