Соціально-гуманітарний кредитний модуль Охріменко О.В.
Зміст
Інтерактивні практичні заняття
Доброго дня, Шановні колеги! За розкладом ми працюємо на інтерактивному практичному занятті. Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №1 Філософія і соціологія освіти. Опрацювавши матеріал дайте відповіді на запитання:
- Обґрунтуйте, чому необхідне філософське дослідження освіти?
- Визначте основні завдання філософії та соціології освіти?
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 11:17, 30 березня 2015 (EEST)
Ваші відповіді: Доброго дня,Людмило Олександрівно! Мої відповіді.1.На основі взаємодії філософії та освіти упродовж тривалого історичного часу форомувалася нова галузь філософії- філософія освіти. Вперше термін "філософія освіти" використано в 1913р, глибоке теоретичне дослідження викладене у праці англійця Р.Петерса "Філософія освіти". З тих пір філософія освіти на Заході набула бурхливого розвитку. Причиною того стала криза в освіті. Отже, нагальним постав пошук методів і засобів виходу освіти з кризової ситуації та визначення її перспектив. У цьому складному і суперечливому процесі особливу роль відіграє філософія. Чому це так. По-перше лише філософія в змозі узагальнити всі знання про освітній процес і звести їх у систему. Завдяки філософії можна зробити загальні висновки із стану освіти на даний період і намітити шляхи їх вдосконалення. По-друге, нині філософія, формуючи загальну картину освіти, тим самим здатна розкрити в повноті її функціональний прояв в інформаційному суспільстві. Завдяки філософському поясненню місця і ролі освіти в наш час, стає зрозумілим її роль в усіх сферах існування людства, його матеріальному,соціальному та духовному розвитку. Філософія переконливо доводить, що освіта є дієвим засобом вирішення решти глобальних проблем сучасності: війни та миру, екології, продовольства, техногенних загроз тощо. Крім того філософський аналіз освіти свідчить, що без подальшої демократизації та гуманізації суспільне життя- безперспективне, оскільки воно втрачає сенс свого існування. По-третє, філософія виступає в системі досліджень освіти окремими науками. Всі причетні до цього науки напрацьовують свої методи, але вони не охоплюють увесь освітній процес. Це завдання філософського сприйняття світу. По-четверте, як не дивно, але до цих пір важливим завданням філософії залишається остаточне зясування суті та самого поняття "філософія освіти".#
Доброго дня, Шановні колеги! За розкладом ми працюємо на інтерактивному практичному занятті. Прошу Вас опрацювати матеріал за посиланням інтерактивного практичного заняття №5 Сучасні наукові дослідження. Опрацювавши матеріал дайте відповіді на запитання.
- Як Ви розумієте термін квазінаука?
- Назвіть основні елементи дослідницької системи?
З повагою Людмила Олександрівна Рідченко.
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 11:09, 10 квітня 2015 (EEST)
Ваші відповіді:
Індивідуальні заняття
Доброго дня, Шановна Ольга Василівна! Запрошую Вас до індивідуального заняття. Прошу ознайомитися з матеріалами Індивідуального заняття №1 Сутність і співвідношення парадигми та стратегії освіти. Після опрацювання матеріалу дайте відповідь на запитання:
Як співвідносяться поняття «парадигма освіти» та «стратегія освіти»?
--Рідченко Людмила Олександрівна (обговорення) 12:44, 14 квітня 2015 (EEST)
Ваша відповідь: