Історія ансамблю "Вечорниці" с. Тарасівка Великописарівського району

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
Пісня1.JPG

… А пісня – це душа.

З усіх потреб потреба.

Лиш пісня в серці ширить межи неба.

На крилах сонце сяйво їй лиша.

Чим глибша пісня, тим ясніш душа.

Вступ

Для Сумської області характерна наявність пісенності українською та російською мовами, тому що вона межує не лише з українськими, а й ро-сійськими областями.

Крім того, різні райони області мають свої музичні особливості. Завдяки цьому сучасні фольклорні колективи формують свій репертуар в залежності від побутових творів. Дякуючи особливим соціально-істо-ричним умовам, в Сумській області тісно сплелися давні культурні тра-диції корінного населення з сучасними звичаями і обрядами.

Далеко за межами Великописарівського району заслуженою славою користується жіночий фольклорно-етнографічний ансамбль «Вечорни-ці», який мешкає в селі Тарасівка. Люди живуть тут серед розкішної при-роди. Повноводні ставки з похилими вербами, різноколярові килими лук, урожайні поля, ліси, в зелених шатах яких потопає луна співучого ансамблю – все це надихає трударів на працю і пісню. Старожили твер-дять, що їхній колектив існує більше ста років, сучасна творча біографія ансамблю почалася 45 років тому.

1968 рік Міжнародний жіночий день. Це свято приносить людям радість, перші квіти весни. Від дремоти просинаються дерева, починають співати птахи, ніби в пошуках свого певного вокального ладу. Весна пробуджає в душі активної учасниці художньої самодіяль-ності О.Г. Тутової палке бажання створити свій неповторний ансамбль, який би стверджувався на пісенних традиціях рідного села. Її пропо-зицію охоче підтримують інші трудівниці – члени жіночого ансамблю. Вони й почали підготовку до свого першого концерту.

Репертуар ансамблю

Перемоги і досягнення ансамблю

«Вечорниці» сьогодні

Висновки