Історія с. Олександрівка

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 12:39, 25 лютого 2015, створена Rotkerid (обговореннявнесок) (Історія)

Перейти до: навігація, пошук

Назва

Олекса́ндрівка

Географія

Розташування

Олекса́ндрівка — село в Україні, Великописарівському районі Сумської області. Координати - 50.454858, 35.535600. Розташоване на лівому березі річки Ворскла, вище за течією на відстані 1.5 км розташоване село Лукашівка, нижче за течією на відстані 0.5 км розташоване смт Велика Писарівка, на протилежному березі — село Заріччя Друге(народна назва Земний Рай)(Бєлгородська область).

Клімат

Клімат помірно континентальний. Характерна часта зміна погод, що пов'язано з надходженням циклонів (в середньому за рік їх 45) і антициклонів (36). Середньомісячна температура січня від −8°С, липня — від +17°С. Вітри змінюються по сезонах року: узимку переважають західні вітри, що приносять вологу. Улітку найчастіші північно-західні вітри.

Ґрунти, рослинний і тваринний світ

Рослинний і тваринний світ околиць села є досить різноманітним і налічує понад 1013 видів рослин та 2580 видів тварин, серед яких багато, занесені до Червоної книги України джміль моховий (Bombus muscorum), жук-олень (Lucanus cervus cervus), махаон (Papilio machaon), косарики тонкі (Gladiolus tenuis), любка дволиста (Platanthera/Orchis bifolia), пальчатокорінник травневий (Dactylorhiza majalis) та інші). Природна рослинність представлена 5 типами: лісова, чагарникова, лучна, болотна та водна. Однією з основних причин фауністичного багатства є фізико-географічне розташування села та околиць, різноманітність біотопів, перш за все лучних, водно-болотних і лісових. Загалом для фауни характерне домінування лісостепових видів. Окрім них тут мешкають окремі тайгові види, зустрічаються форми південного походження та західноєвропейських видів. Тваринний світ досить різноманітний, що обумовлено різними природно-територіальними комплексами. Аналіз його фауни показав, що вона відрізняється значним видовим різноманіттям, наявністю реліктових, рідкісних та зникаючих видів. В лісах водяться лось, кабан, козуля, борсук, вовк, лисиця та інші. Птахи представлені такими видами як солов'ї, зорянки, дятли, зозулі, сови, іволги, яструби та інші.

Історія

Давні часи

Новий час

Новітній період

Населення

Населення становить 330 осіб.

Органи влади

Орган місцевого самоврядування — Дмитрівська сільська рада.

Економіка

Медицина

Фельдшерсько-акушерський пункт на вул.Київській, 61

Освіта

Дошкільна, шкільна і позашкільна освіта

В селі розташована Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Великописарівської районної ради Сумської області

Заклади спеціальної та вищої освіти

Культура

В селі розташований сільський будинок культури, який очолює Рогачевський О.М.

Релігія

В селі є молитвинна кімната УПЦ МП на чолі з ієромонахом Іустином (Ігорем Скоромним)

Спорт

Пам'ятки архітектури, історії та культури

Персоналії

ЗМІ

Друковані ЗМІ

Електронні ЗМІ

Пошта, зв'язок, банківська сфера

Цікаві факти

Фотогалерея

Примітки та посилання

Джерела

Література

Ресурси інтернету

Автор статті(посилання на сторінку користувача)