Відмінності між версіями «КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №25, м. Суми Сумської області.»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Історія навчального закладу)
(Історія навчального закладу)
Рядок 7: Рядок 7:
  
 
==Історія навчального закладу==
 
==Історія навчального закладу==
У своєму становленні школа пройшла такі етапи розвитку:
+
 
I. 1967-2000 рр. – середня школа
+
Школа створена у 1967 році
1. 1967 рік - організація і становлення розбудови школи: велика увага була приділена трудовому та фізичному вихованню школярів (посаджено сад, розбиті квітники та алеї, збудований стадіон).
+
за ініціативою М.Лушпи
2. 1986 рік – початкова школа почала працювати за чотирирічною програмою  (були відкриті класи шестирічок).
+
 
3. 1987 рік – почали функціонувати класи з поглибленим вивченням англійської мови.
+
4. 1991  рік – заклад перейшов на українську мову навчання.
+
II. 2000-2004 рр. – загальноосвітня школа I-III ступенів.
+
III. 2004 р. – спеціалізована школа I-III ступенів (поглиблене та профільне вивчення української мови та літератури, англійської мови, математики).
+
Педколектив школи наполегливо працює над розв’язанням науково-методичної проблеми «Підвищення  ефективності навчально-виховного процесу  шляхом особистісно орієнтованого підходу до розвитку творчих можливостей учнів».
+
З часу заснування школи колектив однодумців розробляє, апробовує, реалізує інноваційні освітні технології за такими програмами:       
+
«Козацький гарт», «Інтелект», «Молода Січ», соціально-психологічна програма «Сигнал»,  «Екологічний простір», проект по Міжнародному співробітництву з діаспорою Австралії, партнерська програма «Шкільна освіта в Австрії» (обмін досвідом з висококваліфікованими експертами Віденської міської шкільної ради).
+
Учителями створені авторські посібники, програми інтегрованих спецкурсів, факультативів-англійська та інформатика; інформатика та математика; література рідного краю та інформатика; фізкультура англійською мовою.
+
Школа    ввійшла  до  Всеукраїнського  експерименту  по  системному
+
викладанню курсу «Етика: духовні засади» в усіх класах та до експери-менту «Школа сприянню здоров’ю», регіональної експериментальної програми «Здорові діти-могутня держава», які допоможуть створити необхідні умови для валеологічної освіти та духовно-морального виховання учнів.
+
  
  
 
===Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події===
 
===Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події===
 +
 +
Етапи розвитку:
 +
1. 1967 рік – організація і станов-лення розбудови школи: велика увага була приділена трудовому та фізичному вихованню (поса-джений сад, розбиті квітники та алеї, збудований стадіон).
 +
2. 1986 рік – початкова школа поча-ла працювати за чотирирічною програмою (були відкриті класи шестирічок).
 +
3. 1987 рік – почали працювати кла-си з поглибленим вивченням анг-лійської мови.
 +
4. 1967-2000 рр. – середня школа.
 +
5. 2000-2004 рр. – загальносвітня школа І-ІІІ ступенів.
 +
6. 2004 рік – спеціалізована школа
 +
І-ІІІ ступенів (філософсько-гуманітарний напрямок).
 +
 
===Директори===
 
===Директори===
 
1967 рік. Молодий Роменський мікрорайон потребував нової школи, яка і була збудована на пустирі. 9 вересня 1967 року символічні ключі від школи-новобудови було вручено першому директору Миколі Яковичу Охінченко. Так, саме він – діловий, принциповий і хазяйновитий куратор, людина з багатим досвідом і славною біографією.Отже знайомтесь: Микола Якович Охінченко.
 
1967 рік. Молодий Роменський мікрорайон потребував нової школи, яка і була збудована на пустирі. 9 вересня 1967 року символічні ключі від школи-новобудови було вручено першому директору Миколі Яковичу Охінченко. Так, саме він – діловий, принциповий і хазяйновитий куратор, людина з багатим досвідом і славною біографією.Отже знайомтесь: Микола Якович Охінченко.
Рядок 43: Рядок 43:
  
 
===Кращі майстри===
 
===Кращі майстри===
 +
 +
Кращі вчителі школи:
 +
Гаврилко Валентина Петрівна, учитель української мови і літератури;
 +
Власенко Ольга Сергіївна, учитель української мови і літератури;
 +
Мєщанінова Світлана Вікторівна, учитель біології;
 +
Бондаренко Наталія Анатоліївна, учитель географії;
 +
Ходенко Зоя Борисівна, учитель англійської мови;
 +
Мальонкіна Ірина Олексіївна, учитель української мови і літератури;
 +
Онук Ольга Володимирівна, учитель початкових класів;
 +
Стародимова Людмила Олегівна, учитель музики;
 +
Коваленко Лариса Іванівна, учитель фізики;
 +
Пустовий Сергій Іванович, учитель математики;
 +
Герман Світлана Олексіївна, учитель англійської мови.
 +
 +
Учительські династії:
 +
Бондаренко Григорій Олексійович, учитель географії
 +
Бондаренко Наталія Анатоліївна, учитель географії;
 +
 +
Власенко Сергій Анатолійович, учитель фізичної культури
 +
Власенко Ольга Сергіївна, учитель української мови і літератури;
 +
 +
Лисянська Лариса Анатоліївна, за-ступник директора з НВР
 +
Лисянська Наталія Сергіївна, психо-лог школи
 +
  
 
===Відомі випускники===
 
===Відомі випускники===
 +
 +
Голуб Юрій – заслужений тренер України з вільної боротьби;
 +
Голуб Юрій – чемпіон Європи і світу з вільної боротьби;
 +
Голуб Михайло – чемпіон Європи з вільної боротьби;
 +
Синько Тетяна – викладач кафедри ма-тематики СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат математичних наук;
 +
Шамоня Олена – викладач кафедри ма-тематики СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат математичних наук;
 +
Проценко Наталія – викладач СДУ, кандидат хімічних наук;
 +
Кузьменко Алла – заступник декана фізико-математичного факультету СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат ма-тематичних наук;
 +
Касьяненко Юрій – викладач СДУ, до-цент, кандидат економічних наук.
  
 
==Навчальний заклад сьогодні==
 
==Навчальний заклад сьогодні==

Версія за 19:24, 8 грудня 2015

Повна назва навчального закладу

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №25, м. Суми Сумської області

Адреса навчального закладу

40013, м. Суми, вул. Декабристів, 80

Історія навчального закладу

Школа створена у 1967 році за ініціативою М.Лушпи


Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Етапи розвитку: 1. 1967 рік – організація і станов-лення розбудови школи: велика увага була приділена трудовому та фізичному вихованню (поса-джений сад, розбиті квітники та алеї, збудований стадіон). 2. 1986 рік – початкова школа поча-ла працювати за чотирирічною програмою (були відкриті класи шестирічок). 3. 1987 рік – почали працювати кла-си з поглибленим вивченням анг-лійської мови. 4. 1967-2000 рр. – середня школа. 5. 2000-2004 рр. – загальносвітня школа І-ІІІ ступенів. 6. 2004 рік – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів (філософсько-гуманітарний напрямок).

Директори

1967 рік. Молодий Роменський мікрорайон потребував нової школи, яка і була збудована на пустирі. 9 вересня 1967 року символічні ключі від школи-новобудови було вручено першому директору Миколі Яковичу Охінченко. Так, саме він – діловий, принциповий і хазяйновитий куратор, людина з багатим досвідом і славною біографією.Отже знайомтесь: Микола Якович Охінченко. Микола Якович з тих країв, що й видатний педагог Василь Сухомлинський. Такі ж близькі і долі. Так само пройдено шлях від учителя до завідуючого районним відділом освіти на Кіровоградщині. В 1938 р. уродженець Кіровоградської області Микола Якович вступив на фізико-математичний факультет. Та з 2 го курсу його покликали до лав армії. А далі Одеське піхотне училище, Севастопольське училище зенітної артилерії, Горьківське військове училище, яке закінчив 11 червня 1941 року в званні лейтенанта. Про війну Микола Якович говорить без задоволення. Та ордени й медалі на грудях красномовно свідчать про заслуги героя. Шлях до учительства розпочинався з навчання в Лебединському учительському інституті. Там же познайомився і з своєю майбутньою дружиною – Вірою Андріївною. З 1965 р. – в Сумах, заступник директора школи-інтернату, в яку вкладено чимало сил і натхнення. А коли у Сумах розпочалося будівництво середньої школи №25 у Роменському мікрорайоні Миколу Яковича було призначено директором. В перший навчальний рік в школі навчалося 607 учнів, працював 41 учитель. Але з кожним роком школа розросталася завдяки наполегливій праці директора. Та роботи все ж залишалося багато. Школу звели на 3-гектарному пустирищі. Та Микола Якович дотримувався одного принципу: «Плине час, змінюються люди, їх погляди, будується нова Україна, та залишається земля, на якій жили наші пращури – діти, батьки, живі їх заповіти – берегти і збагачувати природу рідної Батьківщини». Він, педагог з багаторічним стажем, усе своє життя присвятив втіленню цієї високої ідеї. Тому пустир навколо школи №25 перетворився за кілька років на яблуневий сад – квітник з дендрарієм, алеями перших випускників. З легкої руки учнів 60 х років зашуміли каштани і клени на довкільних територіях, з’явилися кленовий сквер, у зелені вінки вбралися п’ятиповерхівки біля школи. І говорив один з випускників школи, що приїхав на зустріч через 30 років:

Ось Ви вийдете повільною ходою Серед струнких беріз, розлогих кленів. І зрощено це Вашою любов’ю. Пустир ожив і став таким зеленим.

15 років Микола Якович очолював колектив школи. Звідти пішов на пенсію. Але до школи залишилось особливе почуття. І яким би складним було життя, педагогічне кредо В. Сухомлинського «Поважайте учня» проніс через всі роки педагогічної діяльності і передає молодшим колегам рідної школи.

А наступником на ниві директорства стала Раїса Веніамінова Замятіна. Досвідчений, вдумливий та принциповий організатор, умілий керівник, чарівна жінка. За 5 років директоруванання у 25 й школі вона здійснила немало задумів, зокрема, розширена спортивна база, споруджений стандартний майданчик. А найголовніше – пріоритетним у школі стало естетичне виховання. Отже Раїса Веніамінова, котра і сама напрочуд гарно співає, присвятила увагу музиці, урокам музики і музичному кабінету. Школа вчила любити і творити прекрасне.

Через 5 років у школі знову змінився директор: енергійна, запальна Наталія Петрівна Москаленко: людина-душа, людина-розуміння, людина-чарівність. І знову нові грандіозні починання Наталії Петрівни надихали весь колектив до нового, чудового, прекрасного. Саме за часи директорування Наталії Петрівни школа №25 однією з перших в місті прийняла за свої парти дітлахів-шестирічок, було відкрито україномовні класи. Зміцнів колектив, заснувалися традиції, любов і увага до кожного учня, вчителя, батька чи матері стало головним гаслом колективу. А ще Наталія Петрівна підтримувала всі гарні, але й авантюрні пропозиції молодих учителів. Саме тоді було придбано апаратуру для проведення позакласних заходів, і де? – На стадіоні. Весь Роменський мікрорайон приходив на свята до шкільного стадіону, щоб послухати і побачити і школярів, і вчителів. Крім того, саме тоді зі школи на кожних канікулах вирушали в експедиції в Крим, у гори, на скелі. І сама Наталія Петрівна була завзятим туристом, і зібрала біля себе такий же завзятий колектив учителів і учнів. За 12 років Наталія Петрівна встигла зробити багато, та головне - і зараз колишні випускники з любов’ю і повагою згадують «нашу Наталю». Та ось 1995 р. і в кабінет директора приходить нова господиня: Лідія Василівна Голуб. Вона жінка з м’яким спокійним голосом, розумними очима, але з твердою хазяйновитою рукою, чималим досвідом і великими планами на майбутнє. І педагогічний колектив, і новий директор звиклись швидко. Бо до хорошого швидко звикають. Знову школа працює як новий механізм. І знову: нові досягнення, нові злети, нові перемоги. Саме 13 років назад зусиллями Лідія Василівна загальноосвітня школа по праву отримала статус спеціалізованої.

Кращі майстри

Кращі вчителі школи: Гаврилко Валентина Петрівна, учитель української мови і літератури; Власенко Ольга Сергіївна, учитель української мови і літератури; Мєщанінова Світлана Вікторівна, учитель біології; Бондаренко Наталія Анатоліївна, учитель географії; Ходенко Зоя Борисівна, учитель англійської мови; Мальонкіна Ірина Олексіївна, учитель української мови і літератури; Онук Ольга Володимирівна, учитель початкових класів; Стародимова Людмила Олегівна, учитель музики; Коваленко Лариса Іванівна, учитель фізики; Пустовий Сергій Іванович, учитель математики; Герман Світлана Олексіївна, учитель англійської мови.

Учительські династії: Бондаренко Григорій Олексійович, учитель географії Бондаренко Наталія Анатоліївна, учитель географії;

Власенко Сергій Анатолійович, учитель фізичної культури Власенко Ольга Сергіївна, учитель української мови і літератури;

Лисянська Лариса Анатоліївна, за-ступник директора з НВР Лисянська Наталія Сергіївна, психо-лог школи


Відомі випускники

Голуб Юрій – заслужений тренер України з вільної боротьби; Голуб Юрій – чемпіон Європи і світу з вільної боротьби; Голуб Михайло – чемпіон Європи з вільної боротьби; Синько Тетяна – викладач кафедри ма-тематики СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат математичних наук; Шамоня Олена – викладач кафедри ма-тематики СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат математичних наук; Проценко Наталія – викладач СДУ, кандидат хімічних наук; Кузьменко Алла – заступник декана фізико-математичного факультету СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат ма-тематичних наук; Касьяненко Юрій – викладач СДУ, до-цент, кандидат економічних наук.

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Павліченко Вікторія Іванівна