Відмінності між версіями «КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17, м.Суми, Сумської області.»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Кращі викладачі)
(Історія навчального закладу)
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
==Історія навчального закладу==
 
==Історія навчального закладу==
 +
Відкрито заклад – загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів №17, м. Суми в 1982 році в новому мікрорайоні , який тільки-но почав забудовуватися . Функціонує заклад  як Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №17, м. Суми, Сумської області з 2004 року.
 +
Першим директором школи був  Дрига Володимир Олександрович.
 +
1 вересня 1982 року в  школі розпочалися заняття в блоці початкових класів. Учні сіли за парти в нові світлі класи  , а будівельники добудовували школу.  У перший рік навчання до школи –новобудови прийшло 720 учнів , відкрито було 18 класів. Щорічно навчальний заклад  поповнювався  на 600-800 учнів. На наступний рік школа вже розпочала працювати у дві зміни . Став до ладу корпус старшої школи, запрацювала їдальня , басейн ,спортивні та актові зали,  два лінгафонні кабінети.
 +
У перші роки було організовано  роботу трьох хорових гуртків, вокальних ансамблів, духового оркестру. На оглядах художньої самодіяльності членів журі й слухачів чарували голоси хору хлопчиків під керівництвом Паненко Г.Л.
 +
Крім того , заклад був одним із перших в організації трудового виробничого навчання . Майстерні та кабінети праці обладнували учнівські бригади . Великою популярністю користувався у школярів гурток ракетного моделювання під керівництвом учителя трудового навчання Авраменка В.В.
 +
Створюються учнівські бригади для роботи в радгоспі « Сумський». Силами учнів було зароблено близько 3000 крб. Рішенням батьківського комітету  за ці кошти куплено акордеон , гітари для вокально- інструментального ансамблю  школи, який часто ставав переможцем на оглядах художньої самодіяльності .
 +
Школа планувалася з класами спортивного профілю , тому особлива увага приділялася будівництву та обладнанню спортивних залів , басейну, спортивного майданчика. У 1983 році було введено в експлуатацію 2 спортивних зали : ігровий та гімнастичний з повним комплектом обладнання  та інвентаря  для занять , пізніше – баскетбольний  . Першим головою методичного об’єднання вчителів фізичної культури  стала Росторгуєва С.А. Завдяки її зусиллям були запрошені  тренери з різних видів спорту : гандболу, лиж, легкої атлетики.
 +
Учні школи стали кращими  спортсменами міста . Так  легкоатлетки сестри- близнюки Тасенко Наталія  та Тетяна , Циганкова Інна , Білодід Владислав увійшли до складу збірної команди області , брали участь у першості України. Збірна команда школи з гандболу ( тренер Завальний М.О.) упродовж багатьох років виборювала перші місця серед школярів міста та області.
 +
З відкриттям басейну в 1984 році на базі закладу почала працювати дитячо-спортивна школа №1 з п’ятьма  відділеннями : плавання, волейбол, боротьба, теніс , лижі.
 +
Багато зусиль для згуртованості й зміцнення учнівського колективу доклали вчителі школи Павленко В.Г., Жданова В.М. , Калина Т.І. , Шеденко А.Г, Краснокутська М.Я., Рослякова С.В., Бондар О.П., Петренко Г.М., Ковальова В.М., Васильєв В.І.
 +
З 1987 по 1997 роки педагогічний колектив очолював молодий директор Курочка Анатолій Іванович.  Йому допомагали організувати  навчально-виховний процес  заступники Захаркіна Н.У., Шейко О.С., Саченко Є.П., пізніше – Соловйова Л.В., Гиря О.О., виховної роботи – Шевченко Л.І.
 +
Це були складні 90- ті  роки… Найважчим  у роботі школи виявилося питання організації виховної роботи .Розпалися всі раніше створені дитячі та молодіжні організації. Потрібно було створювати щось своє, нове . Після довгих пошуків у закладі створена організація журавлят . Уперше в місті в школі № 17 була створена на демократичних засадах Рада старшокласників і організована її робота . Претенденти на посаду голови Ради повинні були представити свою Програму та захистити її на загальних зборах старшокласників. Першим головою Ради старшокласників одноголосно учнівським колективом було обрано Гапіч Інну , ученицю 10-Б класу , яка потім стала вчителем української мови та літератури й деякий час працювала в школі. Рада старшокласників допомагала вирішувати шкільні проблеми , за ініціативи  її членів організовувалися й проводилися різноманітні позакласні заходи.
 +
У школі у 1996 році були створені спортивні класи. З ініціативи директора школи Авраменко Л.М. та підтримки президента баскетбольного клубу « СумДУ Хімпром» , колишнього директора ВО « Хімпром» Лапіна В.Є. на базі школи було створено клас з баскетбольним профілем , учні яких , починаючи з 1999 року постійно виборювали перші місця в обласних змаганнях.
 +
Вагомий внесок  у перемогу в спартакіадах зробили команди з футболу, баскетболу,гандболу,легкої атлетики, чотириборства, акробатики, гімнастики. Команди учнів 7-х класів, які брали участь у змаганнях  «Старти надій» , постійно  виборювали І місце в міських змаганнях та призові місця в обласних,тричі були переможцями обласних змагань та брали участь у республіканських змаганнях  , які проходили в міжнародному центрі  «Артек». ( 1985, 2000, 2009 роки ).
 +
У Всеукраїнських конкурсах «Олімпійське лелеченя» та «Нащадки козацької слави» команди є постійними учасниками та призерами обласних змагань.
 +
У шкільні роки майстрами спорту стали учні Дуркін Дмитро (спортивне орієнтування), Ткач Юрій , Силенко Олена ( акробатика),  Усок Рома (вільна боротьба) , кандидатами в майстри спорту -  Василега Катерина
 +
( акробатика)  ,  Ширяєв Віталій ( боротьба самбо). Прокопенко Олександр є гравцем команди суперліги « Хімік» ( баскетбол), був членом молодіжної команди України , призером міжнародних змагань. Токарев Сергій , Шаврак Дмитро – гравці клубу вищої ліги «Локомотив 2» ( м. Харків). Серед футболістів в Україні відомими є  імена Страшненка Сергія, Богача Володимира та інших.
 +
Окрім названих спортсменів, переможцями  міських,  обласних, учасниками та призерами першості України  за всі роки існування стали  понад  двісті спортсменів школи.
 +
У 2000, 2001, 2003 роках школа  брала участь у  Всеукраїнському конкурсі-огляді на кращий      стан спортивно-масової роботи та в 2001 році                                                                                                                                                                                                                                                посіла IV місце.
 +
Кожен , хто переступає поріг школи  , може прочитати слова:  « Моя  школа  – моя  гордість». А гордість  школи -  наші учні, які  мають  високі досягнення  не тільки з основ наук , але й у спорті.  З 1997  по 2008 рік  у закладі функціонували класи спортивного профілю.  Сорок учнів цих класів продовжили навчання в  Сумському педагогічному університеті імені А.С. Макаренка на факультеті з фізичного виховання, три з них стали кандидатами педагогічних наук , усі працюють за фахом.
 +
І на сьогодні учні школи є переможцями спортивних конкурсів: Всеукраїнського конкурсу «Олімпійське лелеченя» та «Нащадки козацької слави» , команди є постійними учасниками та призерами обласних змагань, більше 20 років переможцями міської спартакіади школярів.
 +
 
===Адміністрація закладу===
 
===Адміністрація закладу===
 
У 1997 році директором школи стала Авраменко Любов Михайлівна  , яка очолює навчальний заклад 18 років. Це досвідчений, ерудований, компетентний  директор ,  заслужений учитель України . За фахом Любов Михайлівна - учитель математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «учитель-методист», «Відмінник народної освіти УРСР», «Відмінник освіти України». Саме директор є зачинателем та генератором усіх починань та перетворень у шкільному житті, упевнено веде педагогічний, учнівський , батьківський колективи до перемог, є мудрим порадником і учню, і вчителю й батькам.
 
У 1997 році директором школи стала Авраменко Любов Михайлівна  , яка очолює навчальний заклад 18 років. Це досвідчений, ерудований, компетентний  директор ,  заслужений учитель України . За фахом Любов Михайлівна - учитель математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «учитель-методист», «Відмінник народної освіти УРСР», «Відмінник освіти України». Саме директор є зачинателем та генератором усіх починань та перетворень у шкільному житті, упевнено веде педагогічний, учнівський , батьківський колективи до перемог, є мудрим порадником і учню, і вчителю й батькам.

Версія за 13:32, 25 листопада 2015

Повна назва навчального закладу

Адреса навчального закладу

м. Суми, пр-т Михайла Лушпи, 18

Історія навчального закладу

Відкрито заклад – загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів №17, м. Суми в 1982 році в новому мікрорайоні , який тільки-но почав забудовуватися . Функціонує заклад як Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №17, м. Суми, Сумської області з 2004 року. Першим директором школи був Дрига Володимир Олександрович. 1 вересня 1982 року в школі розпочалися заняття в блоці початкових класів. Учні сіли за парти в нові світлі класи , а будівельники добудовували школу. У перший рік навчання до школи –новобудови прийшло 720 учнів , відкрито було 18 класів. Щорічно навчальний заклад поповнювався на 600-800 учнів. На наступний рік школа вже розпочала працювати у дві зміни . Став до ладу корпус старшої школи, запрацювала їдальня , басейн ,спортивні та актові зали, два лінгафонні кабінети. У перші роки було організовано роботу трьох хорових гуртків, вокальних ансамблів, духового оркестру. На оглядах художньої самодіяльності членів журі й слухачів чарували голоси хору хлопчиків під керівництвом Паненко Г.Л. Крім того , заклад був одним із перших в організації трудового виробничого навчання . Майстерні та кабінети праці обладнували учнівські бригади . Великою популярністю користувався у школярів гурток ракетного моделювання під керівництвом учителя трудового навчання Авраменка В.В. Створюються учнівські бригади для роботи в радгоспі « Сумський». Силами учнів було зароблено близько 3000 крб. Рішенням батьківського комітету за ці кошти куплено акордеон , гітари для вокально- інструментального ансамблю школи, який часто ставав переможцем на оглядах художньої самодіяльності . Школа планувалася з класами спортивного профілю , тому особлива увага приділялася будівництву та обладнанню спортивних залів , басейну, спортивного майданчика. У 1983 році було введено в експлуатацію 2 спортивних зали : ігровий та гімнастичний з повним комплектом обладнання та інвентаря для занять , пізніше – баскетбольний . Першим головою методичного об’єднання вчителів фізичної культури стала Росторгуєва С.А. Завдяки її зусиллям були запрошені тренери з різних видів спорту : гандболу, лиж, легкої атлетики. Учні школи стали кращими спортсменами міста . Так легкоатлетки сестри- близнюки Тасенко Наталія та Тетяна , Циганкова Інна , Білодід Владислав увійшли до складу збірної команди області , брали участь у першості України. Збірна команда школи з гандболу ( тренер Завальний М.О.) упродовж багатьох років виборювала перші місця серед школярів міста та області. З відкриттям басейну в 1984 році на базі закладу почала працювати дитячо-спортивна школа №1 з п’ятьма відділеннями : плавання, волейбол, боротьба, теніс , лижі. Багато зусиль для згуртованості й зміцнення учнівського колективу доклали вчителі школи Павленко В.Г., Жданова В.М. , Калина Т.І. , Шеденко А.Г, Краснокутська М.Я., Рослякова С.В., Бондар О.П., Петренко Г.М., Ковальова В.М., Васильєв В.І. З 1987 по 1997 роки педагогічний колектив очолював молодий директор Курочка Анатолій Іванович. Йому допомагали організувати навчально-виховний процес заступники Захаркіна Н.У., Шейко О.С., Саченко Є.П., пізніше – Соловйова Л.В., Гиря О.О., виховної роботи – Шевченко Л.І. Це були складні 90- ті роки… Найважчим у роботі школи виявилося питання організації виховної роботи .Розпалися всі раніше створені дитячі та молодіжні організації. Потрібно було створювати щось своє, нове . Після довгих пошуків у закладі створена організація журавлят . Уперше в місті в школі № 17 була створена на демократичних засадах Рада старшокласників і організована її робота . Претенденти на посаду голови Ради повинні були представити свою Програму та захистити її на загальних зборах старшокласників. Першим головою Ради старшокласників одноголосно учнівським колективом було обрано Гапіч Інну , ученицю 10-Б класу , яка потім стала вчителем української мови та літератури й деякий час працювала в школі. Рада старшокласників допомагала вирішувати шкільні проблеми , за ініціативи її членів організовувалися й проводилися різноманітні позакласні заходи. У школі у 1996 році були створені спортивні класи. З ініціативи директора школи Авраменко Л.М. та підтримки президента баскетбольного клубу « СумДУ Хімпром» , колишнього директора ВО « Хімпром» Лапіна В.Є. на базі школи було створено клас з баскетбольним профілем , учні яких , починаючи з 1999 року постійно виборювали перші місця в обласних змаганнях. Вагомий внесок у перемогу в спартакіадах зробили команди з футболу, баскетболу,гандболу,легкої атлетики, чотириборства, акробатики, гімнастики. Команди учнів 7-х класів, які брали участь у змаганнях «Старти надій» , постійно виборювали І місце в міських змаганнях та призові місця в обласних,тричі були переможцями обласних змагань та брали участь у республіканських змаганнях , які проходили в міжнародному центрі «Артек». ( 1985, 2000, 2009 роки ). У Всеукраїнських конкурсах «Олімпійське лелеченя» та «Нащадки козацької слави» команди є постійними учасниками та призерами обласних змагань. У шкільні роки майстрами спорту стали учні Дуркін Дмитро (спортивне орієнтування), Ткач Юрій , Силенко Олена ( акробатика), Усок Рома (вільна боротьба) , кандидатами в майстри спорту - Василега Катерина ( акробатика) , Ширяєв Віталій ( боротьба самбо). Прокопенко Олександр є гравцем команди суперліги « Хімік» ( баскетбол), був членом молодіжної команди України , призером міжнародних змагань. Токарев Сергій , Шаврак Дмитро – гравці клубу вищої ліги «Локомотив 2» ( м. Харків). Серед футболістів в Україні відомими є імена Страшненка Сергія, Богача Володимира та інших. Окрім названих спортсменів, переможцями міських, обласних, учасниками та призерами першості України за всі роки існування стали понад двісті спортсменів школи. У 2000, 2001, 2003 роках школа брала участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді на кращий стан спортивно-масової роботи та в 2001 році посіла IV місце. Кожен , хто переступає поріг школи , може прочитати слова: « Моя школа – моя гордість». А гордість школи - наші учні, які мають високі досягнення не тільки з основ наук , але й у спорті. З 1997 по 2008 рік у закладі функціонували класи спортивного профілю. Сорок учнів цих класів продовжили навчання в Сумському педагогічному університеті імені А.С. Макаренка на факультеті з фізичного виховання, три з них стали кандидатами педагогічних наук , усі працюють за фахом. І на сьогодні учні школи є переможцями спортивних конкурсів: Всеукраїнського конкурсу «Олімпійське лелеченя» та «Нащадки козацької слави» , команди є постійними учасниками та призерами обласних змагань, більше 20 років переможцями міської спартакіади школярів.

Адміністрація закладу

У 1997 році директором школи стала Авраменко Любов Михайлівна , яка очолює навчальний заклад 18 років. Це досвідчений, ерудований, компетентний директор , заслужений учитель України . За фахом Любов Михайлівна - учитель математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «учитель-методист», «Відмінник народної освіти УРСР», «Відмінник освіти України». Саме директор є зачинателем та генератором усіх починань та перетворень у шкільному житті, упевнено веде педагогічний, учнівський , батьківський колективи до перемог, є мудрим порадником і учню, і вчителю й батькам. Багато років надійною опорою директора були його заступники – з навчально - виховної роботи Мірошниченко Н.М., Шпакова Л.М. , з виховної роботи Немилостива Н.Г., які завжди підтримували та допомагали реалізувати всі починання . З ініціативи новопризначеного директора на базі школи були створені ліцейні класи . 1997- 1998 роки були роками становлення , а ввесь навчальний рік школа була на експерименті . З 1998 по 2001 рік заклад працював як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 з ліцейними класами . З 2004 року заклад функціонує як Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №17, м. Суми, Сумської області .

Педагогічний колектив

Нині навчально-виховний процес у закладі забезпечують 105 працівників, із них - 102 вчителі : 69 мають І та вищу кваліфікаційну категорію; серед них 5 учителів-методистів, 26 мають звання «старший учитель», 7 нагороджено знаком «Відмінник освіти України», 8 - Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, 1 - заслужений учитель України. На сьогодні в школі навчаються 1426 учнів ( 53 класи) . Незважаючи на наявність кількох шкіл у мікрорайоні, наша школа має найбільший учнівський контингент. У закладі діють класи фізико-математичного, технологічного профілів та іноземної філології. Поглиблено вивчаються предмети: англійська мова, математика. Здійснюють контроль за навчально-виховним процесом три заступники з навчально-виховної роботи, заступник з виховної роботи , за матеріально – технічне забезпечення навчального процесу відповідає заступник з АГЧ.

Кращі майстри

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Бабій Лариса Михайлівна