Відмінності між версіями «Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені Григорія Гуляницького»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Директори)
(Директори)
Рядок 41: Рядок 41:
 
Директором школи з 1996 по 1998 роки був випускник школи №7 '''Бібик Віталій Володимирович'''.  
 
Директором школи з 1996 по 1998 роки був випускник школи №7 '''Бібик Віталій Володимирович'''.  
  
У період з 1998 по 2002 роки директорами школи були '''Лемещук Сергій Харитонович''', '''Заїка Олег Славович'''. З 2002 року колектив школи очолює '''Пустовойт Сергій В’ячеславович'''.
+
У період з 1998 по 2002 роки директорами школи були '''Лемещук Сергій Харитонович''', '''Заїка Олег Славович'''.  
 +
 
 +
З 2002 року колектив школи очолює '''Пустовойт Сергій В’ячеславович'''.
  
 
===Кращі вчителі===
 
===Кращі вчителі===

Версія за 15:40, 25 лютого 2015

Повна назва навчального закладу

Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені Григорія Гуляницького Конотопської міської ради Сумської області

Адреса навчального закладу

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Історія Конотопської загальноосвітньої школи №7 сягає своїми коренями у глибину століть і є історією двох шкіл №6 і №7.

Першими осередками писемності в державі і в краї були церкви і монастирі. Так, наприкінці XVII ст. у Конотопі був кам'яний собор і п'ять церков, при кожній діяли школи, головною з яких була Миколаївська на Загребеллі. Згодом у місті відкриваються повітові училища та гімназії.

У 20-ті роки XX ст. почалася розбудова нової системи народної освіти. Конотопським повітовим відділом народної освіти, який очолював Смоловик Я.Г., всі школи міста, в тому числі і приватні, були реорганізовані в семирічні трудові школи. Усього було їх відкрито 12. Богоявленська та Миколаївська церковно-парафіяльні школи разом з початковим училищем міста були перетворені в Загребельську семирічну школу, котра знаходилась по вулиці Петровського.

З 1918 до 1929 року школа № 7 була початковою, знаходилася у приміщенні колишньої Богоявленської церковно-парафіяльної школи (нині це дитячий садок № 5 по вул. Пушкіна), її завідувачем та вчителем 1-4 класів був Маїрко Григорій Григорович.

На Загребеллі по вул. Механічній функціонувала світська школа, яка у 1933 році була переведена у колишнє приміщення Конотопського окрвиконкому (нині вул. Конотопських партизан) і почала працювати як початкова школа № 6. Розміщувалася вона у двох будівлях, які на той час були відокремленими. У правому крилі у зведеному класі навчалися учні переростки, у лівому крилі приміщення - учні початкових класів.

Першим шкільним приміщенням, збудованим у радянські часи, у м. Конотопі та зданим в експлуатацію у 1928 – 1929 навчальному році, була школа №7, що знаходилась на мальовничому правому березі р. Єзуч, у районі Загребелля. Спочатку у школі було лише 4 класи та один клас учнів-підлітків, яких називали «переростками». Незабаром, в цьому ж році (1929), було відкрито п'ятий клас.

Після визволення міста від німецько-фашистських загарбників на Загребеллі в 1943 році почалися відновлювальні роботи на об'єктах господарського призначення. Частина коштів виділялася і на відновлення нормальної роботи освітніх закладів міста. Завдяки методу «народної будови» до початку зими 1943 року було приведено в належний стан приміщення шкіл № 6 та № 7, де розпочались регулярні заняття зі школярами. Матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів було вкрай бідним, тому вчителям приходилось дуже важко. Діти вчились писати на шматочках газет, які приносили з дому. Харчування було нерегулярним.

У 1944 році школи № 6 та № 7 перепрофілюють, і вони розпочинають новий навчальний рік як чоловіча (школа №6) і жіноча (школа №7).

У 1951 році відбувся випуск учнів шкіл № 6 та № 7, які розпочали своє навчання відразу після визволення міста. Подальше їх навчання проходило в інших школах Конотопа та навчальних закладах. Значна частина випускників працювала на підприємствах міста. У 1953-1954 н. р. було введено в місті спільне навчання хлопчиків і дівчат. Школа № 6 працювала як початкова, № 7 як восьмирічна.

У 1956-1957 н. р. в школах міста приділялася велика увага виготовленню наочних посібників та діючих моделей. Особливо успішно ця робота проводилася в середніх школах №2, №4, №5 та восьмирічній школі №7.

У 1965 році по вулиці Петровського було збудоване ще одне приміщення школи № 7 із спортивним залом та майстернею, а у 1968 році школи №6 та №7 були об'єднані в одну школу №7, яка отримала статус середньої і у 1970 році здійснила перший випуск 10 класу.

Директори

Першим директором школи був Лисенко Григорій Омелянович, який викладав учням основи природознавства.

У 1944 році директором чоловічої школи було призначено Забіяку Василя Якимовича, а жіночої - Косач Ольгу Михайлівну.

З 1970 по 1980 рік директором школи був Шульженко Федір Іванович, котрий приклав багато зусиль для зміцнення матеріально-технічної бази школи.

З 1980 по 1982 рік директором школи працював Воробей Микола Миколайович.

З 1982 по 1995 рік педагогічний колектив школи очолювала Голуб Зінаїда Іванівна, досвідчений, ініціативний та вимогливий педагог.

Директором школи з 1996 по 1998 роки був випускник школи №7 Бібик Віталій Володимирович.

У період з 1998 по 2002 роки директорами школи були Лемещук Сергій Харитонович, Заїка Олег Славович.

З 2002 року колектив школи очолює Пустовойт Сергій В’ячеславович.

Кращі вчителі

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)