Користувач:Ткаленко Андрій Олександрович

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук


Прізвище, ім'я, по-батькові

Ткаленко Андрій Олександрович

Регіон

Сумська область, місто Білопілля

Місце роботи

Білопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.С.М.Гордієнка

Посада

вчитель історії

Категорія

ІІ

Випускний проект

Bilonog.jpg

   БІЛОНОГ Юрій Григорович  - чемпіон XXVIII Олімпійських ігор в Афінах (2004 р.), бронзовий призер чемпіонату світу,  чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон України, заслужений майстер спорту  з легкої атлетики (штовхання ядра). Народився 9 березня 1974 року у м. Білопіллі Сумської області. Для Юрія Білонога спортивна біографія почалася з Білопільського районного палацу піонерів, де 13-річний хлопець уперше спробував свої сили у спортивній секції. У 1987 році його запросили до Харківського спортінтернату на спеціалізацію штовхання ядра і метання диска.

У Білопіллі Юрія тренував Володимир Петрович Бєліков, у Харкові — Юрій Михайлович Мінаков, який працював з юнаком з 1987 по 1993 рік, і його вихованець досягнув непоганого результату — 19 м 2 см.

Після спортінтернату Юрій Білоног вступає до Херсонського спортивного училища. Саме там він почав тренуватися під керівництвом Євгена Карсака. Після переїзду до Одеси перспективний молодий спортсмен почав виступати за “Динамо” й одягнув армійський однострій.

У 1996-2000 роках навчався у Національному університеті фізичного виховання і спорту (Київ). У спортивній команді Державної прикордонної служби України виступає з 1993 року.

Перший високий спортивний титул Юрій Білоног завоював у 1992 році у Сеулі, ставши чемпіоном світу серед юніорів.

Зоряний переможний шлях Юрія Білонога почався у 2002 році, коли спортсмен отримав золото на чемпіонаті Європи. До цієї події він займав п'яте місце на чемпіонаті Європи. Сам Юрій стверджує, що велику роль у його спортивному розвитку зіграли такі знамениті спортсмени, як Вірастюк, Кліменко, Багач. Рівняння на кращі результати породжувало у нього прагнення до самовдосконалення.

Олімпійським чемпіоном зі штовхання ядра став на XXVIII Олімпійських іграх у 2004 р. в Афінах. Змагання проводилися на стадіоні у стародавньому місті Олімпія. Він єдиний олімпійський чемпіон сучасності, який отримав оливовий вінок переможця на цьому античному стадіоні.

За високі спортивні результати, вагомий внесок у справу примноження слави національного спорту у світі Юрій Білоног нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, відзнакою “За мужність в охороні Державного кордону України”, медаллю “За сумлінну службу”.


Визнаний кращим легкоатлетом України та спортсменом Херсонщини 2004 року. Юрій Білоног бере активну участь в організації спортивних змагань для дітей. Почесний громадянин префектури Амарусіо (Греція).

З 1997 року живе та тренується в м. Одеса. Має сім’ю, виховує трьох дітей.

На початку 2010 року Юрій Білоног прийняв непросте рішення - завершити активну спортивну кар'єру. Легкоатлет працює старшим тренером Одеської області з легкої атлетики, допомагає юним спортсменам у досягненні олімпійських результатів. Навчається у Державній академії управління персоналом при Президентові України.

Контакти

andrtkalenko@gmail.com

Список користувачів