Краєзнавчий музей"Спадщина" КУ СЗОШ І-ІІІ ступенів №23 м.Суми

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 18:23, 20 червня 2015, створена Кучма Оксана Сергіївна (обговореннявнесок) (Історія створення музею)

Перейти до: навігація, пошук

Назва музею

"Спадщина"

Адреса музею

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 м.Суми, Сумської області,проспект Михайла Лушпи, 36

Керівник музею

2001 - 2005 роки - вчитель історії Кучма О.С. 2005 - 2014 роки - вчитель географії Матовнікова А.А.

Профіль музею

Краєзнавчий

Напрямки роботи музею

1.Науково-дослідницький. 2.Комплектування музейних зібрань.Загальне поновлення основного та науково-допоміжного музейного фонду. 3.Експозиційний (створення нових експозицій на основі зібраного матеріалу). 4.Культурно-освітній: організація та проведення екскурсій):  оглядових;  загальноосвітніх;  тематичних;  навчальних, за програмою; проведення уроків – екскурсій, конференцій, диспутів, семінарів; зустрічі з цікавими особистостями, видатними людьми міста та області. 6.Створення бібліотеки та відеотеки музею.

Характеристика музею

Шкільний музей «Спадщина» — організаційний центр краєзнавчої, культурно-освітньої роботи, патріотичного виховання учнівської молоді, ефективний осередок навчально-виховного процесу. Що може бути святішим від любові уваги до історії та природи рідного краю? Учителі, батьки та учні комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 м. Суми, Сумської області з великим ентузіазмом і натхненням працюють над розвитком шкільного краєзнавчого музею «Спадщина», орієнтуючись на відродження, збереження української історії, культури, на пізнання самобутнього національного обличчя рідного краю. Музей відкриває великі можливості для організації самостійної творчої, дослідницько-пошукової роботи учнів, проведення екскурсій і туристських походів по рідному краю.Головними завданнями в роботі музею є: 1. Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу учнів. 2.Розширення і поглиблення знань школярів засобами позакласної та позашкільної роботи. 3.Формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України. 4.Допомога учням школи у здобутті знань за інтересами на основі краєзнавчого матеріалу. 5. Вивчення, охорона пам’яток історії, культури і природи рідного краю. 6. Проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді. 7. Організація пошукової роботи в навчальному закладі.

Історія створення музею

Педагогічний колектив нашого навчального закладу в 2000 році визначив одним із пріоритетних завдань навчально – виховного процесу - розширити знання учнів про історію рідного краю, познайомити з відомими історичними персоналіями, культурними і громадськими діячами, воїнами, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, воїнами афганцями без участі яких не було б історії Сумщини. З цією метою колектив школи був залучений до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи.В 2001 році на базі зібраних матеріалів, пам`яток історії та культури рідного краю на громадських засадах, створюється учнями та батьками під керівництвом педагогів шкільний краєзнавчий музей «Спадщина», який будує свою роботу на основі учнівського самоврядування та є осередком освіти і виховання, що сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу.

Експозиції музею

1.Географічне положення , природні умови та ресурси, господарство Сумщини. 2.Історія рідного краю. 3.Сумщина в роки Великої Вітчизняної війни. 4.Афганські події 5.Звичаї, обряди, традиції нашого краю. 6.Життя і діяльність почесного громадянина міста Суми М.П. Лушпи.

Унікальні експонати музею

Унікальні історичні пам`ятки, які зберігаються в шкільному музеї «Спадщина»: - кістки викопних тварин – зуб мамонта; - залишки керамічного посуду, прикрашеного геометричним ямково-гребінцевим орнаментом; - керамічне пряльце періоду трипільської культури; - нумізматична колекція; - духовна домінанта музею - ікона невідомого автора «Молитва про чашу» (ХІХ ст.); Особливу цінність для шкільного музею має відкрита експозиція історико - побутових предметів – пам`яток матеріальної духовної культури населення Сумщини. Серед них і знаряддя для ручного обробітку землі; меблі селянської хати, господарське начиння і посуд (ХIX – XX ст.); музичні інструменти – бандура (ХIX ст.); народний жіночий одяг (ХIX ст.); вироби ткацтва, зразки художньої обробки дерева, народної вишивки – Кролевецькі рушники (ХIX ст.); фольклорні твори тощо.Ці експонати – гордість шкільного музею. Вони хвилюють серця, залишають глибокий слід у свідомості учня, виховують почуття патріотизму, активної громадянської позиції.

Заходи музею

Експонати музею, які мають унікальну історичну, художню цінність, активно залучені до навчально-виховного процесу, використовуються на уроках, як в предметних кабінетах, так і в музеї, під час театралізованих фольклорних та народознавчих заходів спрямованих на виховання любові до рідного краю, української мови, побуту, традицій, фольклору, культурних особливостей українського етносу.

Фотоекскурсії експозиціями музею

Контактна інформація

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Кучма Оксана Сергіївна