Марківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 14:25, 21 червня 2017, створена Харченко Галина Петрівна (обговореннявнесок) (Історія навчального закладу)

Перейти до: навігація, пошук

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Перші відомості про освіту в Марківці відносяться до 1892 року. В селі існувала церковно-приходська школа, яку відкрили дочки священика Степана Зеленського: Віра, Ганна, Олександра. Викладання- на російській мові. Кількість дітей- близько 100 чоловік. Навчали цих дітей 2-3 вчителі і піп. Предмети, які викладались у школі- Закон Божий, арифметика, російська мова і словесність, російська історія.

В 1914 році було побудовано приміщення школи, в якому діти навчалися до 1980 року. Марківська школа мала свої філії початкової школи в селі Рудка і на хуторі Кобзарі.

В ці роки дітей начали вчителі:

  • Михайло Іванович Котенко (географія)
  • Олександра Степанівна Котенко (російська мова та література)
  • Любов Іванівна Пономаренко (математика)
  • Федір Васильович Палига (фізика)
  • Дмитро Сергійович Красуля (німецька мова)
  • Галина Іллівна Власенко (хімія, зоологія, природа)
  • Парасковія Степанівна Пискун (історія, конституція)
  • Михайло Іванович Кривошиєнко (історія)
  • Віра Іванівна Сизоненко (українська мова та література)
  • Улита Семенівна Шевченко (вчит. молодших класів)
  • Юлія Данилівна Квітчаста (математика)
  • Петро Герасимович Ігнатенко (математика)
  • Гаврило Олексійович Євшан (історія)
  • Парасковія Свиридівна Онопрієнко (вчит. молодших класів)
  • Олександра Артемівна Ігнатенко (географія)
  • Олексій Тимофійович Ярошенко (суспільствознавство)
  • Іван Устимович Катериніг (українська мова та література)
  • Михайло Трифонович Ведмідь (музика і малювання)
  • Омелян Федорович Відьма (трудове навчання

Директором школи в 1935 р. був Микола Панасович Власенко. Вчительський колектив цього періоду розвитку був нестабільний; вчителі виїжджали з села, часто навіть і серед навчального року. Навчалися школярі в школі в дві зміни, в класах було по 30 – 40 учнів. У 1934 році учням школи вперше видали безкоштовні сніданки. В роки німецько-фашистської окупації регулярного навчання учнів в школі не було. В 1943 р. після визволення Білопільщини, майже всі діти пішли до школи. До березня 1946 р. директором школи була Парасковія Степанівна Піскун. З березня по травень 1946 р. – Анатолій Семенович Дворніченко. З 1 червня 1946 р. директором школи став Михайло Христанович Масик. З грудня по липень 1955 р. директором бувпризначений Іван Оврамович Копиця. З липня 1955 р. по травень 1957 р. директором школи працював Костянтин Павлович Шинкаренко. По серпень 1957 р. – Михайло Андрійович Мокренко. З вересня 1962 р. по серпень 1974 р. директором школи був Василь Семенович Ковальов. З вересня 1974 р. по серпень 1981р. директором був Іван Павлович Дрозд.

Нове приміщення Марківської школи було збудоване в 1980 р. за типовим проектом на 355 місць. Школа розміщена в одному приміщенні; згідно вимог,12 навчальних кабінетів: російської мови і зарубіжної літератури, української мови і літератури, географії , історії, кабінет народознавства, математики, фізики, хімії, біології, іноземної мови, інформатики і обчислювальної техніки, кабінет ДПЮ, трудового навчання, методичний кабінет. В школі розміщено окреме крило – 4 молодші класи із спальною кімнатою для дітлахів. У 1985 р. до школи вперше було прийнято 14 дітей шестиліток, відкрито «нульовий клас»(вчитель Нехаєнко З.П.)

Спортивна база: спортивний зал площею 150кв. м., з необхідним обладнанням, 2 роздягальні і душові(для хлопців і дівчат). Спортивний комплекс з нестандартним обладнанням , як для молодшої школи, так і для старшокласників. Є футбольне поле, волейбольний майданчик ,поле для ручного м’яча, баскетбольний майданчик, сектори для метання, стрибків у довжину і висоту.

Є в школі необхідна матеріальна база для допризовної підготовки юнаків. Трудове навчання здійснюється на базі навчальних майстерень, зокрема столярної і слюсарної.

У школі здійснювалося профільне навчання : швейна справа( дівчата ) , тракторна справа( хлопці).

З вересня 1981 р. по березень 2008 р. директором школи був Григорій Демидович Даража. З 2008 року директор школи Бойко Любов Іванівна.

На сьогодні в школі сформовано 11 класів. В цьому навчальному році навчалось 48 учнів. Обладнано 15 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, спортивний зал, навчальна майстерня, бібліотека, їдальня, актовий зал, відкриті спортивні майданчики з футболу, баскетболу, волейболу, гімнастичне містечко. В школі працює 8 гуртків. Як позитив, слід відзначити роботу спортивного гуртка. Члени цього гуртка завжди є учасниками районних та обласних змагань.

Кращі викладачі

Кращі майстри

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)