Перекопівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Роменської районної державної адміністрації, Сумської області

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 14:39, 14 травня 2015, створена Валентина (обговореннявнесок) (Навчальний заклад сьогодні)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Повна назва навчального закладу

Перекопівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Роменської районної державної адміністрації

Адреса навчального закладу

Роменський район, вул.Леніна, 2А

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Шкільна народна освіта в селі почалася з 2 пол. XIX ст. Спочатку заняття проводилося в селянській хаті. Дяк навчав читати, писати, Закону Божого.

У 1886-87 рр. частина землі с. Перекопівки була куплена генералом Ладанським (нині землі Новопетрівки). У 1890 р. він збудував для своїх селян невеликий будинок для школи. У ньому було 2 кімнати і навчалося понад 20 дітей. У 1900 р. було збудовано церковноприходську школу.


У ній навчалося понад 45 учнів, а школа, яка існувала до того часу, була перейменована в двокласне міністерське училище. Перший випуск двокласного міністерського училища відбувся в 1904 р. Це училище існувало до перевороту 1917 р. У революційний 1905 р. селяни на сходці постановили побудувати в селі на свої власні кошти школу, але, почавши це будівництво, не довели його до кінця, бо не вистачило коштів. У 1907 р. земство закінчило будувати школу.

Зі спогадів колишньої вчительки Шульги Векли Михайлівни ми дізналися, що в церковноприходській школі працювало подружжя Абрамових. У першому класі було 56 учнів. Учили читати, писати, Закону Божого, церковнослов'янську мову. У 3-му класі кожен учень повинен був уміти читати Псалтир.

У міністерському училищі вивчали граматику, географію, історію, природознавство. Арифметику вивчали за підручниками Верещагіна, Малініна і Буреніна.

Після закінчення міністерського училища вищу освіту здобули: вчителі — Бурба Марія Несторівна, Шульга Векла Михайлівна, Кривцун Ганна Макарівна, Божко Ольга Павлівна; лікарі — Офат Володимир Євдокимович, Литвинко Петро Ілліч; Божко Марія Павлівна — еколог, доктор біологічних наук; Божко Григорій Павлович — доктор с/г наук.

Тихенко М.М.

Такі вчителі, як Руденко, Прядка, Даценко організовували співочі гуртки, де вивчали народні пісні в записах видатних українських композиторів М.Лисенка і М. Леонтовича. Після 1917 р. в Перекопівці була відкрита вища початкова школа, а в 1920 р. вона була реорганізована у трудову семирічку з сільськогосподарським ухилом. Її організатором був Божко Олексій Гнатович. У двадцяті роки в школі працювали вчителі: Каневська Н. В., Музиря І. Я., Коробка Ф. П., Бурба М. Н., Офат О. Є., Шульга В. Ф., Гулак К. Д. (батько Гулака Ю.К.) У 1924 р. під керівництвом учителів було посаджено фруктовий сад, плодами якого смакують перекопівці і нині. У 1935 р. Перекопівська семирічка була реорганізована в середню. До війни було зроблено 4 випуски (183 учні). Через місяць після звільнення села від німецько-нацистських загарбників — 13 жовтня 1943 року — школа розпочала роботу. Правда, в 10 класі було всього 10 учнів. Бібліотека була розграбована, двоповерхове приміщення зруйноване. У 1950 р. під керівництвом директора школи Проходи К. М. учителі, учні та батьки відремонтували двоповерхову школу. У 1957 р. у школі було 650 учнів, із них відмінників — 45, 450 учнів, що вчились на «4» і «5». Не встигало 2 учні. Цього ж року за допомогою учнів було побудовано шкільну майстерню, посаджено фруктовий сад на площі 1 га, розповсюджено літератури на 370 крб., вирощено 1576 штук кролів, зібрано металолому 5 т. 850 кг, макулатури — 680 кг, ганчір'я — 985 кг. Учні разом із учителями зібрали в колгоспі ім. Жданова кукурудзи на площі 23 га, картоплі — на площі 10 га, помідорів — 122 ц. У післявоєнний період директорами були: Прохода Кость Мусійович, Кущ Марко Кирилович, Сеник Володимир Андрійович, Тихенко Михайло Мефодійович, Корінь Борис Григорович, Юденко Валентина Борисівна, Білоус Ольга Павлівна. Великого розквіту досягла школа, коли її директором був Тихенко Михайло Мефодійович (1963–1974 рр.)

Під його керівництвом було створено зразковий методичний кабінет, побудована теплиця, майстерні, зроблений капітальний ремонт будинку № 1. Завдяки наполегливості Михайла Мефодійовича, який з приводу необхідності побудови нової школи звертається до Ради Міністрів України, у 1974 р. було відкрито типову двоповерхову школу на 400 місць. (Додаток 11). Жителі Перекопівки вдячні цьому відповідальному, тактовному, ерудованому, чуйному, талановитому Вчителю, який і нині, у свої поважні 94 роки передає молодшому поколінню знання про історичне минуле рідного краю. З 2014 р. школу очолює С.О.Давиденко, заступником з навчально-виховної роботи є В.О.Сколота. У школі обладнано 15 кабінетів, комп'ютерний клас, спортивний зал, їдальню, бібліотеку, спортивні майданчики. У 2010 р. відкрито музей села.

У 2010–2011 н. р. у Перекопівській ЗОШ І-ІІІ ступенів здобувало освіту 110 учнів. Їх навчали 19 учителів, двоє мали педагогічне звання «Старший учитель» (Н. І. Байдик, Н. І. Кроль). Звання «Заслужений учитель України» удостоєна Корінь М. П.(нині на заслуженому відпочинку). Педагогічний і учнівський колективи школи продовжують підтримувати добрі традиції старшого покоління.

Директори

Давиденко С.О.


1991 - 2014 - Оніщенко Володимир Євгенович

З 2014 року школу очолює Давиденко Світлана Олексіївна

Кращі викладачі

Байдик Н.І.

Байдик Надія Іванівна – вчитель української мови та літератури, має вищу категорію, старший вчитель.

Давиденко Світлана Олексіївна – директор Перекопівської ЗОШ І – ІІІ ст.,вчитель історії та правознавства, має вищу категорію.

Мокроцька А.М.

Мокроцька Алла Миколаївна – вчитель початкових класів, має вищу категорію


Таранішина Ольга Анатоліївна - вчитель початкових класів, має вищу категорію.

Антоненко Тамара Володимирівна – вчитель хімії, має вищу категорію, старший учитель.

Кращі майстри

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Перекопівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів очолює Давиденко Світлана Олексіївна, вчитель історії та правознавства. Заступником директора з НВР є Сколота Валентина Олексіївна, вчитель фізики.

Cколота В.О.

У 2014–2015 н. р. у Перекопівській ЗОШ І-ІІІ ступенів здобувають освіту 92учні. Їх навчають 21 учитель, двоє мають педагогічне звання «Старший учитель» (Н. І. Байдик, Т.В.Антоненко). Нинішній колектив Перекопівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вища категорія – 5 І категорія – 8 Спеціаліст – 8 31 серпня 2014 року Перекопівська ЗОШ І-ІІІ ступенів відсвяткувала 40 річний ювілей.

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Сколота Валентина Олексіївна