Відмінності між версіями «С.Самара»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Давні часи)
(Новий час)
Рядок 17: Рядок 17:
  
 
===Новий час===
 
===Новий час===
 +
В 1957 році в селі збудували клуб, бібліотеку,ясла на 30 місць.В 60-х роках в Самарі працювала птахоферма.Згодом побудували і свиноферму.У 1970 році побудовано новий магазин.
 +
 
===Новітній період===
 
===Новітній період===
 
==Населення==
 
==Населення==

Версія за 04:31, 25 жовтня 2017

Назва

Назва села походить від імені першого поселенця - І.П.Самарський

Географія

Розташування

Село Самара Білопільського району Сумської області розташоване в долині річки Вир, що є лівою притокою Сейму. Від обласного центру міста Суми до села 37 кілометрів. На окраєні села розташована залізнична зупинка.

Клімат

Ґрунти, рослинний і тваринний світ

Історія

Село виникає наприкінці ХІХ століття. У 1878 році в Миколаївці Вирівській на вулиці Красовщина трапилася пожежа.Всі дорослі були на полі.Рішенням громади біднякам  з фонду  громади виділили по півдесятини землі на межі з Вирівською землею в урочищах Самар.Так спочатку виник хутір із 8 дворів.

Давні часи

Чимало земель поблизу Самари були власністю поміщиці Катерини Миліниш. Їй належав і лісок поблизу села і частина лісу Лосятин. В 1911 -1912 роках будувалась залізнична колія від станції Амбари до Харитоненського заводу. Майже всі селяни працювали на будівництві цієї залізниці. Із них вираховували по п'ять копійок на будівництво колії та Троїцького собору в місті Суми. Ще гірше стало жити під час імперіалістичної війни 1914 -1917 років. Настала Велика Жовтнева соціалістична революція. Самаряни одержали землю від Радянської влади.Сюди почали селитися люди здебільшого із села Миколаївки. Хутір виріс у десять раз. Почалась ліквідація неписемності дорослого населення та охоплення дітей початковим навчанням.В 1927 РОЦІ ПОЧАЛОСЬ БУДІВНИЦТВО ШКОЛИ.Школа почала працювати в 1928 -1929 н.р. Спочатку було чотири класи.Для проведення в селі колективізації навесні 1931 року був направлений парторганізацією Великожовтневого цукрозаводу агроном В.І.Озерний.В селі був створений колгосп ім.Челюскіна,першим головою якого бувШатрюк Федір Макарович. В 1958 році приєднався до великого господарства - колгоспу ім.Фрунзе, якому в січні 1960 року було присвоєно ім'я В.І.Леніна.У 1940 році частина сімей поїхала на поселення в Бесарабію.Під час війни загинули 21 чоловік.З 1946 -1957 РР. в селі працювала торфоартіль.

Новий час

В 1957 році в селі збудували клуб, бібліотеку,ясла на 30 місць.В 60-х роках в Самарі працювала птахоферма.Згодом побудували і свиноферму.У 1970 році побудовано новий магазин.

Новітній період

Населення

Органи влади

Економіка

Медицина

Освіта

Дошкільна, шкільна і позашкільна освіта

Заклади спеціальної та вищої освіти

Культура

Релігія

Спорт

Пам'ятки архітектури, історії та культури

Персоналії

ЗМІ

Друковані ЗМІ

Електронні ЗМІ

Пошта, зв'язок, банківська сфера

Цікаві факти

Фотогалерея

Примітки та посилання

Джерела

Література

Ресурси інтернету

Автор статті(посилання на сторінку користувача)