С.Самара

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 11:35, 26 жовтня 2017, створена Коваленко Любов Миколаївна (обговореннявнесок) (Дошкільна, шкільна і позашкільна освіта)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Самара.jpg
Самара вид.jpg

Назва

Назва села походить від імені першого поселенця - І.П.Самарський, що оселився тут із сім'єю, переїхавши сюди з Миколаївки

Географія

Розташування

Село Самара Білопільського району Сумської області розташоване в долині річки Вир, що є лівою притокою Сейму. Від обласного центру міста Суми до села 37 кілометрів. На окраєні села розташована залізнична зупинка. Село розміщується між селами Вири і Миколаївка. Оточують Самару такі села: Шевченківка, Стрільці, Білани, Пащенки, Гостинне, Вири, Миколаївка.

Клімат

Ґрунти, рослинний і тваринний світ

Тваринний світ різноманітний:косулі, дикі кабани, лебеді.

Історія

Село виникає наприкінці ХІХ століття. У 1878 році в Миколаївці Вирівській на вулиці Красовщина трапилася пожежа.Всі дорослі були на полі.Рішенням громади біднякам з фонду громади виділили по півдесятини землі на межі з Вирівською землею в урочищах Самар. Так спочатку виник хутір із 8 дворів.

Давні часи

Інформації про давні часи в історії села до сьогодні не знайдено

Новий час

Новітній період

Чимало земель поблизу Самари були власністю поміщиці Катерини Миліниш. Їй належав і лісок поблизу села і частина лісу Лосятин.За лісом і ліском доглядав один із жителів сусіднього села. Він і був лісником. За це поміщиця подарувала йому земельний наділ. Тут, біля ліска, він і оселився із сім'єю. В 1911 -1912 роках будувалась залізнична колія від станції Амбари до Харитоненського заводу. Майже всі селяни працювали на будівництві цієї залізниці. Із них вираховували по п'ять копійок на будівництво колії та Троїцького собору в місті Суми.

Ще гірше стало жити під час імперіалістичної війни 1914 -1917 років. Настала Велика Жовтнева соціалістична революція. Самаряни одержали землю від Радянської влади.Сюди почали селитися люди здебільшого із села Миколаївки. Хутір виріс у десять раз. Почалась ліквідація неписемності дорослого населення та охоплення дітей початковим навчанням.В 1927 році почалось будівництво школи. Школа почала працювати в 1928 -1929 н.р. Спочатку було чотири класи.

Для проведення в селі колективізації навесні 1931 року був направлений парторганізацією Великожовтневого цукрозаводу агроном В.І.Озерний.В селі був створений колгосп ім.Челюскіна,першим головою якого був Шатрюк Федір Макарович.

У 1940 році частина сімей поїхала на поселення в Бесарабію. Під час війни загинули 21 чоловік.З 1946 -1957 РР. в селі працювала торфоартіль.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР 1923-1933 та 1946-1947 роках.

В 1957 році в селі збудували клуб, бібліотеку,ясла на 30 місць.В 1958 році колгосп приєднався до великого господарства - колгоспу ім.Фрунзе, якому в січні 1960 року було присвоєно ім'я В.І.Леніна.

В 60-х роках в Самарі працювала птахоферма.Згодом побудували і свиноферму.У 1970 році побудовано новий магазин.

В 1992 році до Самари заасфальтовано більшість вулиць.З 1996 року прочинається активна газифікація.

З 1992 -1993 року школа стала дев'ятирічною.В 2017 році школу закрили.

Населення

Населення складає 86 чоловік

Органи влади

С. Самара підпорядковується Микола́ївській се́лищній ра́ді — органу місцевого самоврядування в Білопільському районі Сумської області. Адміністративний центр — селище міського типу Миколаївка.

Економіка

Медицина

Освіта

Дошкільна, шкільна і позашкільна освіта

Самаршкола.jpg

Самарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - філія Миколаївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Білопільської районної ради Сумської області, закрилась у 2017 р.

Заклади спеціальної та вищої освіти

Культура

Релігія

Спорт

Пам'ятки архітектури, історії та культури

Персоналії

ЗМІ

Друковані ЗМІ

Електронні ЗМІ

Пошта, зв'язок, банківська сфера

Цікаві факти

Фотогалерея

Примітки та посилання

Джерела

Інформація для статті зібрана з усних переказів, згадок та розповідей місцевих жителів.

Література

Ресурси інтернету

Вікіпедія

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Коваленко Любов Миколаївна