С. Пустовійтівка

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Вступ

Актуальність. Індустріальний розвиток цивілізації, забруднення екологічних систем навколо великих промислових районів, збільшення психологічного навантаження на людину через прискорення темпу життя, змушує все більшу кількість людей шукати відпочинку та оздоровлення в різних куточках світу та України. Роменський район, зокрема село Пустовійтівка, Сумської області має значний туристсько-рекреаційний потенціал, що дає регіону великі можливості для розвитку туризму. Цьому сприяють наявність пам’яток історії та культури, так і різноманітність природних факторів. Адже, Роменщина – це один з найбільших в області районів, становить 1,9 тис. кв. км. Він межує з районами: Лохвицьким Полтавської області — на півдні, Срібнянським, Талалаївським Чернігівської області — на заході, Конотопським, Буринським — на півночі, Недригайлівським, Липоводолинським Сумської області — на сході. 32-м сільським радам підпорядковуються 134 населені пун¬кти, в яких проживає 46,5 тис. чоловік, з них українців – 97,3 %, росіян – 2, 2 %. Край, багатий на мальовничі краєвиди, цікаві історичні місця, унікальні пам’ятки природи та культури.

Метою нашої роботи є дослідження, історико-культурних, природно-рекреаційних та соціально-економічних ресурсів Пустовійтівки, а також розробка авторського туристично-краєзнавчого екскурсійного маршруту «Стежками нашого дитинства». Для реалізації даної мети нам потрібно виконати наступні завдання:

  • дослідити туристичну привабливість території села Пустовійтівки;
  • розглянути особливості природно-ресурсного потенціалу даної території;
  • дослідити видатні історико-культурні пам’ятки Пустовійтівки;
  • проаналізувати соціально-економічні ресурси району;
  • запропонувати можливості використання туристсько-рекреаційногопотенціалу території Пустовійтівської сільської ради для розвитку туризму.

Об’єктом дослідження в нашій роботі є територія Пустовійтівської сільської ради , як потенційний туристичний регіон. Предметом дослідження виступають туристсько-рекреаційні ресурси даної території.

Ми, члени історико-краєзнавчого гуртка Пошук" (керівник – учитель історії Залуцька Ольга Василівна),одночасно є членами гуртка «Туризм і краєзнавство». Лащ Юлія, стаж роботи учасника гуртка – 5 років, екскурсовода – 4 роки; Тихенко Валентина, стаж роботи учасника – 4 років, екскурсовода – 3 роки; Кривогуз Андрій , Салій Анна, Яненко Катерина – учасники. Опрацювавши і проаналізувавши існуючі туристичні маршрути наш пошуковий загін зробив висновки, що вони розраховані на випадкових туристів. Тому ми вирішили розробити і запропонувати увазі туристів маршрут комбінованої екскурсії найцікавішими місцями нашого села та його околиць. Кожен з нас має надію, що взявши до рук нашу розробку, турист чи

Схема маршруту

Маршрут Пустовойтовка.jpg

Довідкові дані про туристично-краєзнавчий екскурсійний маршрут

Опис оглядово-пізнавальних об’єктів на маршруті

Висновки

Література

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Залуцька Ольга Василівна