Відмінності між версіями «Шаренко Василь Денисович»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Ким є персона, про яку створюється стаття)
(Біографія особи)
Рядок 11: Рядок 11:
 
== Фотографія особи ==
 
== Фотографія особи ==
 
==Біографія особи==
 
==Біографія особи==
 +
В.Д.Шаренко народився в селі Куземин 21 березня 1916 року.
 +
В 1930 році закінчив 7 класів Куземинської школи і поступив у Харківську школу ФЗН, учпішно закінчив її та став працювати слюсарем на Харківському тракторному заводі. Одночасно відвідував аероклуб , а згодом вступив до Качинської Червонопрапорної школи, після закінчення якої був направлений у 45-й винищувальний полк льотчиком-винищувачем. З перших днів ВВ війни Василь Денисович брав участь у боях з німецько-фашистськими загарбниками. Воював на Північно-Кавказькому і 4 Українському фронтах.Висока льотна майстерність , хоробрість, залізна витримка дозволили льотчику завжди виходити переможцем з найскрутніших ситуацій.
 +
За період перебування на фронті здійснив 223 бойових вильоти,знищив більше двох десятків автомашин, запалив 2 ворожих залізничних ешелони, у повітряних боях знищив 12 літаків противника.
 +
У 1943 році Василь Денисович Шаренко став командиром ескадрилії 100-го гвардійського винищувального полку. Він водив своїх соколів на захист наших полків, портів і транспортів, на розвідку у ворожий тил.
 +
За мужність, відвагу і високу бойову майстерність, виявлені у повітряних боях з німецько-фашистськими загарбниками Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 квітня 1944 року В.Д.Шаренку було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу.
 +
Загинув у липні 1944 року захищаючи старовинне місто Львів , там і похований у парку Слави.
 +
 
==Нагороди==
 
==Нагороди==
 
==Увічнення пам'яті==
 
==Увічнення пам'яті==

Версія за 15:56, 5 жовтня 2016


Прізвище ім'я по батькові

Шаренко Василь Денисович

Ким є персона, про яку створюється стаття

Герой Радянського Союзу житель села Куземин Охтирського району Сумської області льотчик - винищувач

Фотографія особи

Біографія особи

В.Д.Шаренко народився в селі Куземин 21 березня 1916 року. В 1930 році закінчив 7 класів Куземинської школи і поступив у Харківську школу ФЗН, учпішно закінчив її та став працювати слюсарем на Харківському тракторному заводі. Одночасно відвідував аероклуб , а згодом вступив до Качинської Червонопрапорної школи, після закінчення якої був направлений у 45-й винищувальний полк льотчиком-винищувачем. З перших днів ВВ війни Василь Денисович брав участь у боях з німецько-фашистськими загарбниками. Воював на Північно-Кавказькому і 4 Українському фронтах.Висока льотна майстерність , хоробрість, залізна витримка дозволили льотчику завжди виходити переможцем з найскрутніших ситуацій. За період перебування на фронті здійснив 223 бойових вильоти,знищив більше двох десятків автомашин, запалив 2 ворожих залізничних ешелони, у повітряних боях знищив 12 літаків противника. У 1943 році Василь Денисович Шаренко став командиром ескадрилії 100-го гвардійського винищувального полку. Він водив своїх соколів на захист наших полків, портів і транспортів, на розвідку у ворожий тил. За мужність, відвагу і високу бойову майстерність, виявлені у повітряних боях з німецько-фашистськими загарбниками Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 квітня 1944 року В.Д.Шаренку було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. Загинув у липні 1944 року захищаючи старовинне місто Львів , там і похований у парку Слави.

Нагороди

Увічнення пам'яті

Література

Посилання

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Ляшенко Юлія Сергіївна