Відмінності між версіями «Шелехівське озеро»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Фотогалерея)
(Посилання)
Рядок 45: Рядок 45:
 
==Джерела==
 
==Джерела==
 
==Посилання==
 
==Посилання==
 +
[http://www.otdih.pro/kharkov/guide/2471-dikiy_neizvedanniy_otdih_na_shelehovskom_ozere ]
 +
http://lebedin.glo.ua/cultura/ozero-shelehovskoe.html
 +
http://vmccaskey.livejournal.com/64636.html
 +
http://all-ukraine.com.ua/ru/object.html?id=2561
 +
http://www.geocaching.su/?pn=101&cid=11188
 +
http://kp.ua/action/449714-top-ukraynskykh-ozer-kotorye-sleduet-posetyt-khotia-by-raz-v-zhyzny
  
 
==Автор статті(''посилання на сторінку користувача'')==
 
==Автор статті(''посилання на сторінку користувача'')==
 
[[Користувач:Шилкіна Ольга Ігорівна|Шилкіна Ольга Ігорівна]]
 
[[Користувач:Шилкіна Ольга Ігорівна|Шилкіна Ольга Ігорівна]]

Версія за 13:04, 4 червня 2015


Повна назва пам'ятки природи

Шелехівське озеро

Місце знаходження

Сумська область, Лебединський район, на північ від села Межиріч

Опис

Площа поверхні 0,07 кв.км
Довжина 0,7 км
Ширина 0,05-0,1 км
Витікають потічок (права притока р.Псел)
Острови 1

Шелехівское озеро - гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення, рідкісне по красі і прозорості озеро, яке має прадавню історію. На думку учених, воно утворилося ще за часів льодовикового періоду.

Воно такого ж древнього походження як озера Байкал, Ладозьке, Онежське у Росіїі та озеро Вікторія у Африці. Величезні зрушення гори загородили дорогу талим водам і створили крижану водну чашу площею в 7 гектарів. До сьогоднішнього дня озеро не втратило той холод, що отримало від льодовика в спадок.

З висоти пташиного польоту Шелехівське озеро схоже на розігнуту підкову. Озеро оточене природним лісом. Уздовж берегів ростуть берези, верби, зустрічається вільха.

У лісі розкинули свої величезні крони дуби, поряд з ними акації, клени, сосни. Рослинний світ навколо озера дуже багатий. Тут росте багато глухої кропиви, ожини і хмелю. В околицях льодовикового озера можна зустріти диких звірів (кабани). Зустрічаються гадюки і бобри.

З південного боку на дні озера багато мулу. Тут переважає червоний карась, в'юн. Найчисленніший в озері - річковий рак. Північна сторона озера, до якої пробивається безліч джерел, зветься Гузир. Там багато чистоводної риби: є окуні, щуки, ліні.

Історія

Як стверджують науковці, Шелехівське озеро виникло ще в льодовиковий період. Ця водойма, можливо, така ж давня, як Байкал та Онезьке озеро в Росії, як озеро Вікторія в Африці.

Північний берег озера, до якого пробиваються численні джерела, називається Гузирем. За невеликим ярком — давно заросла садиба поміщиків Селиховських. Садиба розташована біля самого озера, а за Гузирем, у лісі, біля джерелець, стояли хати селян-лісовиків — Коваленків, Кищиків, Смолових, Коницьких. Безліч джерел зливалися в невеликий потік, на якому колись були побудовані гребля і млин.

Фотогалерея

Відеоматеріал про Шелехівське озеро

Джерела

Посилання

[1] http://lebedin.glo.ua/cultura/ozero-shelehovskoe.html http://vmccaskey.livejournal.com/64636.html http://all-ukraine.com.ua/ru/object.html?id=2561 http://www.geocaching.su/?pn=101&cid=11188 http://kp.ua/action/449714-top-ukraynskykh-ozer-kotorye-sleduet-posetyt-khotia-by-raz-v-zhyzny

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Шилкіна Ольга Ігорівна