КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №25, м. Суми Сумської області.

Матеріал з HistoryPedia
Версія від 19:33, 8 грудня 2015, створена Павліченко Вікторія Іванівна (обговореннявнесок) (Навчальний заклад сьогодні)

Перейти до: навігація, пошук

Повна назва навчального закладу

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №25, м. Суми Сумської області

Адреса навчального закладу

40013, м. Суми, вул. Декабристів, 80

Історія навчального закладу

Школа створена у 1967 році за ініціативою М.Лушпи


Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Етапи розвитку: 1. 1967 рік – організація і становлення розбудови школи: велика увага була приділена трудовому та фізичному вихованню (посаджений сад, розбиті квітники та алеї, збудований стадіон). 2. 1986 рік – початкова школа почала працювати за чотирирічною програмою (були відкриті класи шестирічок). 3. 1987 рік – почали працювати класи з поглибленим вивченням англійської мови. 4. 1967-2000 рр. – середня школа. 5. 2000-2004 рр. – загальносвітня школа І-ІІІ ступенів. 6. 2004 рік – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів (філософсько-гуманітарний напрямок).

Директори

1967 рік. Молодий Роменський мікрорайон потребував нової школи, яка і була збудована на пустирі. 9 вересня 1967 року символічні ключі від школи-новобудови було вручено першому директору Миколі Яковичу Охінченко. Так, саме він – діловий, принциповий і хазяйновитий куратор, людина з багатим досвідом і славною біографією.Отже знайомтесь: Микола Якович Охінченко. Микола Якович з тих країв, що й видатний педагог Василь Сухомлинський. Такі ж близькі і долі. Так само пройдено шлях від учителя до завідуючого районним відділом освіти на Кіровоградщині. В 1938 р. уродженець Кіровоградської області Микола Якович вступив на фізико-математичний факультет. Та з 2 го курсу його покликали до лав армії. А далі Одеське піхотне училище, Севастопольське училище зенітної артилерії, Горьківське військове училище, яке закінчив 11 червня 1941 року в званні лейтенанта. Про війну Микола Якович говорить без задоволення. Та ордени й медалі на грудях красномовно свідчать про заслуги героя. Шлях до учительства розпочинався з навчання в Лебединському учительському інституті. Там же познайомився і з своєю майбутньою дружиною – Вірою Андріївною. З 1965 р. – в Сумах, заступник директора школи-інтернату, в яку вкладено чимало сил і натхнення. А коли у Сумах розпочалося будівництво середньої школи №25 у Роменському мікрорайоні Миколу Яковича було призначено директором. В перший навчальний рік в школі навчалося 607 учнів, працював 41 учитель. Але з кожним роком школа розросталася завдяки наполегливій праці директора. Та роботи все ж залишалося багато. Школу звели на 3-гектарному пустирищі. Та Микола Якович дотримувався одного принципу: «Плине час, змінюються люди, їх погляди, будується нова Україна, та залишається земля, на якій жили наші пращури – діти, батьки, живі їх заповіти – берегти і збагачувати природу рідної Батьківщини». Він, педагог з багаторічним стажем, усе своє життя присвятив втіленню цієї високої ідеї. Тому пустир навколо школи №25 перетворився за кілька років на яблуневий сад – квітник з дендрарієм, алеями перших випускників. З легкої руки учнів 60 х років зашуміли каштани і клени на довкільних територіях, з’явилися кленовий сквер, у зелені вінки вбралися п’ятиповерхівки біля школи. І говорив один з випускників школи, що приїхав на зустріч через 30 років:

Ось Ви вийдете повільною ходою Серед струнких беріз, розлогих кленів. І зрощено це Вашою любов’ю. Пустир ожив і став таким зеленим.

15 років Микола Якович очолював колектив школи. Звідти пішов на пенсію. Але до школи залишилось особливе почуття. І яким би складним було життя, педагогічне кредо В. Сухомлинського «Поважайте учня» проніс через всі роки педагогічної діяльності і передає молодшим колегам рідної школи.

А наступником на ниві директорства стала Раїса Веніамінова Замятіна. Досвідчений, вдумливий та принциповий організатор, умілий керівник, чарівна жінка. За 5 років директоруванання у 25 й школі вона здійснила немало задумів, зокрема, розширена спортивна база, споруджений стандартний майданчик. А найголовніше – пріоритетним у школі стало естетичне виховання. Отже Раїса Веніамінова, котра і сама напрочуд гарно співає, присвятила увагу музиці, урокам музики і музичному кабінету. Школа вчила любити і творити прекрасне.

Через 5 років у школі знову змінився директор: енергійна, запальна Наталія Петрівна Москаленко: людина-душа, людина-розуміння, людина-чарівність. І знову нові грандіозні починання Наталії Петрівни надихали весь колектив до нового, чудового, прекрасного. Саме за часи директорування Наталії Петрівни школа №25 однією з перших в місті прийняла за свої парти дітлахів-шестирічок, було відкрито україномовні класи. Зміцнів колектив, заснувалися традиції, любов і увага до кожного учня, вчителя, батька чи матері стало головним гаслом колективу. А ще Наталія Петрівна підтримувала всі гарні, але й авантюрні пропозиції молодих учителів. Саме тоді було придбано апаратуру для проведення позакласних заходів, і де? – На стадіоні. Весь Роменський мікрорайон приходив на свята до шкільного стадіону, щоб послухати і побачити і школярів, і вчителів. Крім того, саме тоді зі школи на кожних канікулах вирушали в експедиції в Крим, у гори, на скелі. І сама Наталія Петрівна була завзятим туристом, і зібрала біля себе такий же завзятий колектив учителів і учнів. За 12 років Наталія Петрівна встигла зробити багато, та головне - і зараз колишні випускники з любов’ю і повагою згадують «нашу Наталю». Та ось 1995 р. і в кабінет директора приходить нова господиня: Лідія Василівна Голуб. Вона жінка з м’яким спокійним голосом, розумними очима, але з твердою хазяйновитою рукою, чималим досвідом і великими планами на майбутнє. І педагогічний колектив, і новий директор звиклись швидко. Бо до хорошого швидко звикають. Знову школа працює як новий механізм. І знову: нові досягнення, нові злети, нові перемоги. Саме 13 років назад зусиллями Лідія Василівна загальноосвітня школа по праву отримала статус спеціалізованої.

Кращі майстри

Кращі вчителі школи: Гаврилко Валентина Петрівна, учитель української мови і літератури; Власенко Ольга Сергіївна, учитель української мови і літератури; Мєщанінова Світлана Вікторівна, учитель біології; Бондаренко Наталія Анатоліївна, учитель географії; Ходенко Зоя Борисівна, учитель англійської мови; Мальонкіна Ірина Олексіївна, учитель української мови і літератури; Онук Ольга Володимирівна, учитель початкових класів; Стародимова Людмила Олегівна, учитель музики; Коваленко Лариса Іванівна, учитель фізики; Пустовий Сергій Іванович, учитель математики; Герман Світлана Олексіївна, учитель англійської мови.

Учительські династії: Бондаренко Григорій Олексійович, учитель географії Бондаренко Наталія Анатоліївна, учитель географії;

Власенко Сергій Анатолійович, учитель фізичної культури Власенко Ольга Сергіївна, учитель української мови і літератури;

Лисянська Лариса Анатоліївна, за-ступник директора з НВР Лисянська Наталія Сергіївна, психо-лог школи


Відомі випускники

Голуб Юрій – заслужений тренер України з вільної боротьби; Голуб Юрій – чемпіон Європи і світу з вільної боротьби; Голуб Михайло – чемпіон Європи з вільної боротьби; Синько Тетяна – викладач кафедри ма-тематики СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат математичних наук; Шамоня Олена – викладач кафедри ма-тематики СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат математичних наук; Проценко Наталія – викладач СДУ, кандидат хімічних наук; Кузьменко Алла – заступник декана фізико-математичного факультету СДПУ ім. А.С.Макаренка, кандидат ма-тематичних наук; Касьяненко Юрій – викладач СДУ, до-цент, кандидат економічних наук.

Навчальний заклад сьогодні

У школі працює 78 учителів. Із них: • здобувачів наукового ступеню -2, • Відмінників освіти України -12, учителів-методистів - 6, • старших учителів – 26, • учителів вищої категорії - 52, • учителів 1категорії - 8, • учителів 2 категорії - 5, • спеціалістів-13. Навчально-матеріальна база:

функціонують 30 навчальних кабінетів; обладнано 2 комп'ютерних класи; створений англійський клуб; працює кабінет психологічного тренінгу; хореографічний клас; читальний зал; інформаційно-методичний кабінет.

Педколектив школи наполегливо працює над створенням умов для розвитку і становлення особистосі кожного школяра як громадянина України. За останні 5 років професійний ріст педколективу набув стабільного поступального характеру. Учителі школи тісно співпрацюють з викладачами і науковцями СДУ, СНАУ, СДПУ. Наукові, навчально-методичні публікації, традиції новаторства і пошуку стали основою функціонування шкіл педмайстерності. Керівництво такими школами здійснюють найдосвідченіші вчителі: Бондаренко Н.А., Панченко О.О., Герман С.О., Онук О.В.


З часу заснування школи колектив однодумців розробляє, апробовує, реалізує інноваційні освітні технології за такими програмами: «Козацький гарт», «Інтелект», «Молода Січ», соціально-психологічна програма «Сигнал», «Екологічний простір», проект по Міжнародному співробітництву з діаспорою Австралії, партнерська програма «Шкільна освіта в Австрії» (обмін досвідом з висококваліфікованими експертами Віденської міської шкільної ради). Учителями створені авторські посібники, програми інтегрованих спецкурсів, факультативів - англійська та інформатика; інформатика та математика; література рідного краю та інформатика; фізкультура англійською мовою.

      Школа ввійшла до регіональних експериментів: 

1. Педагогічне забезпечення самореалізації пізнавально-творчих якостей учнів в евристичному навчанні гуманітарних дисциплін. 2. Підвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу.

У школі працює експедиційний загін “Пошук”, який став лауреатом обласного конкурсу Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції “Краса і біль України”.

Підсумком того, що школа співпрацює з вузами міста стало те, що ось за останні 3 роки наш заклад випустив 12 медалістів. У 2015-2016 навчальному році 76% випускників школи стали студентами вищих навчальних закладів ІІІ-IY рівнів акредитації.

За час існування школи було здійснено 47 випусків, закінчили школу 5239 учнів.

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Павліченко Вікторія Іванівна