Гребениківський парк

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Повна назва пам'ятки природи

Гребениківський парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва

Місце знаходження

42620 Сумська область, Тростянецький район, село Гребениківка

Опис

Сосна

Гребениківський парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення розташований у селі Гребениківка на площі 12,6 га. У ньому зростає близько 40 видів дерев і чагарників місцевої флори, а з інтродукованих видів - сосна Веймутова. Це дивне дерево, завезене до Європи на початку XVII століття, зростає в лісах Північної Америки.

Своєрідність зовнішнього вигляду сосни , дивна здатність виділяти при ушкодженні, подібно сльозам, запашну смолу, перетворили її на об’єкт міфів, релігійних поклонінь та церемоній. Так, грецька міфологія донесла до нашого часу легенду про німфу Пітис, котру бог вітру Борей, приревнувавши до лісового Пана, перетворив на сосну. У Китаї та Індії ці рослини вважались казковими, такими, що приносять щастя і відводять негоду. В Давньому В’єтнамі віра в магічну силу сосен була такою сильною, що з того часу стало традицією саджати їх біля палаців імператорів як символ довголіття і величі.

У минулому Гребениківський парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва був дуже красивий. На жаль, невблаганний час загубив десь у мороці подій і лихоліть історію його закладення та імена засновників. Напевне, його історія є захоплюючою, а тому він очікує досліджень.

Фотогалерея

Дорогою до парку
Ворота в парк
Столітній дуб
Осінь у парку
Влітку

Джерела

Гребениківський парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення [Текст] // Заповідні куточки Тростянецького району.- Суми: Вид-во «Джерело», 2002.- С. 7

Посилання

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Кракова Євгенія Анатоліївна