Дібрівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
Дібрівський навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад

Повна назва навчального закладу

Дібрівький навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад

Адреса навчального закладу

Сумська область, Роменський район, с.Діброва, вул.Садова, 5

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Школа в с. Діброва була збудована у 1970р., але історія розвитку системи освіти на цій території розпочалась значно раніше.Приблизно в 1925 році було реквізовано майно пана Скляревича і жителі хутора вирішили перейменувати його на честь Володимира Ілліча Леніна Володимирівкою. Всі панські маєтки, заводи було зруйновано, а в цегляному приміщенні, яке служило бараком для робітників спиртового заводу, жителі хутора вирішили розмістити школу. Так утворилась Володимирівська початкова школа. В ній було чотири класи. До школи пішли всі хлопчики і дівчатка. В кожному класі було по 30 – 40 учнів. Завідуючим школою тривалий час працював Климнеко Іван Оксентійович із села Хмелів.

В 1937 році завідуючим школи було призначено молодого вчителя Яловенка Івана Ониськовича. Вчителями працювали Яловенко (пізніше Триус) Софія Григорівна, Журид Федір Антонович та Присенко (?). В 1939 році Яловенко І.О. був призваний на службу в армію, а завідуючою школи стала Яловенко Софія Григорівна. Вчителем працював Шаповал Іван Федотович. У 1941 році вчителі-чоловіки були ілізовані на фронт. В боях за Батьківщину Яловенко І.О. та Шаповал І.Ф. загинули.

Після визволення нашої території 13 жовтня 1943 року від німецько-фашистських загарбників діти знову пішли навчатися до школи. Завідуючою школи працювала Батрак Марія Карпівна, а з 1944 року вчителькою знову стала працювати Яловенко С.Г.

Після окупації двокласну філію Володимирівської початкової школи було відкрито в селі Діброва. Школа знаходилася в приміщенні, в якому під час окупації був німецький концтабір, а потім тривалий час тут був гуртожиток, кухня для приготування обідів працівникам радгоспу „Рокити”, що працювали в полі.

Приміщення філії Володимирівської початкової школи у с.Діброва

В 1947 році дітей із села Діброва стали підвозити до Володимирівської початкової школи. На той час існував Закон про загальну обов’язкову початкову освіту. Всі діти обов’язково закінчували 4 класи, а невелика частина випускників продовжували своє навчання в семирічних школах сіл Косарівщина, Пекарі, Ведмеже, Хмелів. В 1951 році школа стала семирічною, а в 1960 році - восьмирічною. Діти навчалися в тісному приміщенні , де навчання проводилося в дві зміни. Навчання першої зміни розпочиналось о 8 годині, навчання другої зміни закінчувалося о 20 годині. Учні в школу ходили пішки, а взимку привозилися тракторними саньми. Навчання проводилося при гасових лампах. В 1964 році в селищі Діброва розпочалося будівництво приміщення школи на 320 місць. Дуже багато сил і енергії в час будівництва та облаштування школи приклав перший її , Відмінник народної освіти України, Кривогуз Микола Якимович. Після відкриття школи в 1970 році її стали відвідувати 287 учнів селища Діброва та сіл Володимирівка, Федотове, Хрещатик, Косарівщина, Дзеркалька та Авраменково. В 1972 році вона офіційно визнана Володимирівською середньою школою і випустила своїх перших випускників.

Дібрівська ЗОШ в 1975 р.

15 серпня 1972 року, на підставі рішення виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих за погодженням з Міністерством освіти УРСР, було офіційно перейменовано Володимирівську 8-річну школу в Володимирівську середню загальноосвітню трудову політехнічну школу. В зв’язку з тим, що більшість класів мали 26 і більше учнів, вони були поділені на дві і, навіть, на три групи для вивчення окремо по групах англійської, німецької, російської мови та трудового навчання. З 1 квітня 1975 року, в зв’язку з тим, що Володимирівська сільська рада перейменована в Дібрівську, навчальний заклад став називатися Дібрівською середньою школою. В 2011 році школа реорганізована в Дібрівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад.
Директори

 1. Клименко Іван Оксентійович 1933 – 1937
 2. Яловенко Іван Ониськович 1937 – 1939
 3. Яловенко (Триус) Софія Григорівна. 1939 – 1941
 4. Батрак Марія Карпівна 1943 – 1945
 5. Рокитянський Олександр Григорович 1945 – 1952
 6. Кубрак Василь Демидович 1952 – 1956
 7. Калашнік Олександр Федорович 1956 – 1958
 8. Полосьмак Володимир Панасович 1958 – 1964
 9. Рубан Василь Володимирович 1964 – 1967
 10. Кривогуз Микола Якимович 1967 – 1971
 11. Підгайний Іван Антонович 1971 - 1974
 12. Сиротенко Володимир Дмитрович 1974 – 1976
 13. Кривогуз Микола Якимович 1976 – 1977
 14. Сірик /Федотова/ Ольга Іванівна 1977 – 1980
 15. Кривогуз Володимир Миколайович 1980 – 1981
 16. Рокитянська Ганна Іванівна 1981 – 1988
 17. Король /Шеверда/ Людмила Павлівна 1.03.1988 – 1.09.1988
 18. Федотов Микола Андрійович 1988 – 1995
 19. Іржавський Сергій Іванович 1995 - до сьогодення
Файл:.jpg
Педагогічний колектив Володимирівської середньої школи на чолі з Підгайним І.А.

Кращі вчителі

Кривогуз Микола Якимович - вчитель географії, в різний час займав посаду та завуча школи,Відмінник народної освіти

Демченко Ганна Петрівна - вчитель початкових класів, Відмінник народної освіти

Щербина Лариса Григорівна - вчитель , вчитель вищої категорії

Рокитянська Ганна Іванівна - школи, вчитель російської та української мови,вчитель вищої категорії

Чичикало Ліда Григорівна - вчитель української мови та літератури вищої категорії

Чичикало Володимир Федорович - вчитель трудового навчання вищої категорії

Лахно Віктор Іванович - Відмінник освіти України

Відомі випускники

Гиря О.О. Заслужений вчитель України

Гиря Олексій Олексійович - Заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри теорії та методики виховання СОІППО

Топіха Ольга Свиридівна - поетесса

Картавий Володимир Григорович - начальник відділу освіти Глухівської райради

Глушаченко Анатолій Іванович - викладач СНАУ

Гордійко Анатолій Петрович - керівник Дібрівської філії агро - фірми "Дружба - Нова"

Гордійко Олексій Петрович - начальник відділу водних ресурсів Сумської обласної адміністрації

Гирич Сергій Васильович - голова Личаківського районного суду м.Львова

Кривогуз Володимир Миколайович - займав посаду завуча Дібрівського НВК, вчитель географії вищої категорії, краєзнавець, дослідник історії населених пунктів Дібрівської сільської ради

Навчальний заклад сьогодні

В 2011 році школа реорганізована в Дібрівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад. На сьогодні Дібрівський НВК відвідують 74 учні та 16 вихованців ДНЗ "Калинонька". В школі працюють 16 вчителів, з них вищу категорію мають 3 вчителі, І категорію - 7, ІІ категорію - 3, 9 розряд - 3 вчителя.

З 2005 року підвіз учнів здійснюється шкільним автобусом. В школі є комп'ютерний клас. З 2014 року в школі діє гурток образотворчого мистецтва "Чарівні барви", керує яким Костюченко О.І. Останні 20 років директором навчального закладу успішно працює колишній його випускник Іржавський Сергій Іванович. За час свого існування навчальний заклад здійснив 42 випуски і випустив 825 вихованців. Щороку школа проводить зустрічі випускників.

Відправка допомоги в зону АТО
Пришкільний табір відпочинку "Сонечко"
Учні в гостях у народного умільця Каливода І.С.
Члени гуртка "Чарівні барви" за роботою
Вихованці ДНЗ "Калинонька"
Екскурсія на "Ромни - кондитер"

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Пономаренко Наталя Анатоліївна