КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №22

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
Школа22.jpg

Повна назва навчального закладу

КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №22

Адреса навчального закладу

вулиця Ковпака, 57, Суми, Сумська область, 40000

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

1 вересня 1986 року гостинно відкрила свої двері для дітей Курського мікрорайону школа №22. І ось вже 30 років «сіє розумне, добре, вічне». Школа з’явилася на пустирі. Це була окраїна нового молодого мікрорайону, який швидко розростався. На той час дітей було настільки багато, що школа № 7 не в змозі вже була вмістити всіх бажаючих.

Всього на 1 вересня 1986 року в школі налічувалося 1637 учнів. З них: учнів 2-9 класів 1390 (33класи ),першокласників було 247 (8 класів на паралелі). Працювала школа в дві зміни. Мова навчання – російська. Обов’язки директора школи виконувала Братушко Тетяна Леонідівна (пізніше замдиректора з навчально-виховної роботи). Школа здавалася в два етапи. До дня відкриття 1 вересня 1986 р. в експлуатацію було здано тільки ліве крило школи. Зі спогадів учителів: «Нашу школу будували швидко, дружно, всім містом. Були організовані «трудові» десанти з різних підприємств, допомагали військові, працювали вчителі інших шкіл, і, звичайно, був задіяний увесь наш педколектив разом з чоловіками». ( Гетьманська Л. М., вчитель математики) « Роботи було так багато, що думали і не встигнемо. Приходили ми в робочому одязі і працювали разом з будівельниками. Нам не тільки доводилося виносити сміття, мити вікна, а й носити цеглу, допомагати замішувати розчин, навіть цементувати підлогу». (Кубеєва Н. П., вчитель географії)

« Пам’ятаю, що перша педрада проходила стоячи. Педколектив складався з вчителів, яких переводили разом з класами з сьомої школи, і молодих вчителів – випускників нашого Сумського та Глухівського педінститутів. 60% вчителів початкової ланки були молодими спеціалістами. Всі творчі, енергійні. Тому, мабуть, і впоралися з усіма труднощами. В останній серпневий день завозили меблі,а ми їх заносили в учбові кабінети. Швидко розбивали клумби, на яких, на здивування всім, за ніч «виросли квіти». І коли 1 вересня гідно зустріли своїх перших учнів, радощам не було меж. У перші дні нам доводилося суміщати різні посади, бо не було ні директора, ні секретаря, ні організатора позакласної роботи». (Чередниченко Т. І., замдиректора з навчально- виховної роботи)

Директори

Приказ № 45 по Сумской СШ № 22 от 24. 11. 86 г. Приступил к выполнению обязанностей директора школы в соответствии с приказом по облоно Крамаренко Владимир Николаевич

Першими помічниками Володимира Миколайовича були: Братушко Т.Л., Новак О.М., Лагута Н.І., Теліженко Л.В., Турченюк С. І., Обозненко Г.І., Бабченко В.М., Кривцова Л.О., Мірошниченко Т.В.; Чередниченко Т.І., Мозоль В.О.; Мороз В.Ф., Великодна А.В.

У 2002 р. посаду директора школи зайняла Мірошниченко Тетяна Вікторівна, яка працює донині.

Кращі вчителі

Кубеєва Н.П.,вчитель географії

Гетьманська Л.М., вчитель математики

Сова Л.П., вчитель зарубіжної літератури

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Сьогодні у школі навчається понад 1000 учнів. Профільні класи історичного та економічного спрямування. Педколектив налічує 85 працівників з високою кваліфікацією. Діють: музей українознавства, музей Великої вітчизняної війни, спортивні гуртки, театральний гурток, гурток образотворчого мистецтва.

Шкільний оберіг
Шкільне життя
Шкільна самодіяльність
Спортивне свято
Благодійний ярмарок
Книжкова інсталяція

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Панченко Оксана Анатоліївна