Кальченківський НВК:ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук


Повна назва навчального закладу

Кальченківський навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад

Адреса навчального закладу

Білопільський район с. Кальченки вул. Шкільна 1.

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Історія Кальченківської школи сягає 1913 року, коли в селі була побудована трьохкласна школа. Приміщення цієї школи використовується до цього часу, але було добудовано два крила : в 1931 році та 1963 році. В 1910-1913 роках церковно-парафіянські школи були взяті на утримання земствами. Ними виділялися кошти для спорудження уже типових шкіл, придбання меблів, підручників. Так за один рік в селі Кальченки була збудована типова школа, навчання в ній було трирічне. До 1928 року директором школи була Наталія Федорівна (прізвище невідоме). З 1928 по 1950 рік директором був Бузун Анатолій Дем’янович. В 1931 році Кальченківську початкову школу було реорганізовано в семирічку. Було добудовано праве крило школи. Розширилася сітка навчальних предметів, педагогічний колектив поповнився вчителями-предметниками. На той час працювали такі вчителі : Анастастасія Федорівна Голубкіна – вчитель початкових класів, Марія Андріївна Заболотна – вчитель початкових класів, Ісаакович Орина Андріївна – вчитель математики, Сотник Андрій Савич – учитель історії, Хорунжий Іван Миколайович, Ганна Леонтівна і Іван Олександрович Заболотні.

Рисунок.jpg

За школою була закріплена земля, на якій працювали учні. Вирощували в основному цукровий буряк, урожай якого відправляли на Куянівський цукровий завод. Одержані кошти витрачали на потреби школи, для харчування учнів, яке було безкоштовним, на преміювання кращих учнів, які працювали в полі. Навчання та підручники були безкоштовними. В школі було організовано самоврядування: учком, судком, санком. Мирна праця людей була перервана віроломним нападом фашистської Німеччини 22 червня 1941 року. Розпочалася Велика Вітчизняна війна. Вся території Кальченківської сільської ради з вересня 1941 року по вересень 1943 року була окупована німцям. В цей період робота школи була припинена і відновлена в 1943 році.
Директори

З 1950 по 1960 рік директором був Зуєнко Оврам Платонович. В після воєнні роки класи були переповнені. Було по два-три паралельні класи. Педагогічний колектив складався з 12 чоловік. В 1963 році було добудовано ліве крило школи, в кількості трьох кабінетів. До 1979 року на території Кальченківської сільської ради функціонувало три школи. Але в 1979 році була закрита Крижицька початкова школа, а в1992 році – школа-дитячий садок в с.Червоне. У 1986 році Кальченківська школа перейшла на 4-річне початкове навчання дітей 6-річного віку. Школа давала неповну середню освіту (9 класів). З 1992 року на території Кальченківської сільської ради функціонує один навчальний заклад – Кальченківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

В 2012 році на базі школи створено навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад. На сьогоднішній день в школі навчається 34 учні та 11 дітей відвідує дошкільний навчальний заклад. Найдовше в після воєнний період працювала директором 21 рік Торяник Лідія Федорівна

З 2000 року школою керує Цирулик Віктор Миколайович.

Кращі вчителі

До плеяди кращих вчителів школи ввійшли: Торяник Лідія Федорівна(вчитель математики),Цирулик Світлана Анатоліївна(вчитель української мови і літератури),Деняк Катерина Олексіївна(вчитель іноземної мови), Осикова Тетяна Михайлівна(вчитель початкових класів), Цирулик Віктор Миколайович(вчитель фізики і хімії).

Відомі випускники

З початку свого існування школа здійснила 95 випусків і випустила близько трьох з половиною тисяч випускників. Серед випускників школи – вчителі і лікарі, бухгалтери і фермери, кадрові військові та працівники правоохоронних органів. Денисенко Анатолій Олександрович – старший науковий співробітник відділу рослинництва та біотехнології Буковинського інституту АПВ. Безкровна Катерина Яківна – заступник голови Сумського земляцтва в Києві. Випускниками нашої школи є сільський голова Ворона Галина Миколаївна, голови фермерських господарств Кальченко Григорій Кузьмич, Глущенко Володимир Максимович, Крившенко Олександр Григорович, які завжди надають допомогу та підтримку рідній школі. Також хочеться відмітити велику підтримку для покращення матеріально-технічних забезпечення школи генеральних директорів ТОВ «Білопілля-Агросвіт» Левчака Констянтина Олексійовича, «Білопілля-Агро» Донченка Івана Федоровича, філії «Дружба-6» Овсепяна Рудіка Георковича.

Навчальний заклад сьогодні

Сьогодні школа-це сучасний навчальний заклад,в якому створені всі необхідні умови для навчання, розвитку й виховання підростаючого покоління.Основним напрямком педагогічного колективу є виховання громадянина, як національно-свідомої та духовно багатої людини.Вчителі нашої школи беруть участь у конкурсах місцевих і районних рівнів.На базі школи проводяться семінари. заходи культурно-масового напрямку, виховні тематичні заходи, зустрічі з ветеранами,випускниками школи.Учні школи беруть участь в учнівських олімпіадах, спортивних змаганнях, міських і обласних конкурсах.

Святкування 9 травня 2015
Свято останього дзвоника
Свято першого дзвоника

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Стеценко Олена Володимирівна