Козаченська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук


Сумська приватна гімназія "Просперітас"

м.Суми, вул. Г. Кондратьєва 52

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Вишневська В.М..jpg
Випус 1968р.jpg
Випуск 1970 р.jpg

Село Козаче Путивльського району Сумської області перші спогади датовані другою половиною XVII ст. На сьогоднішній день в Козаче налічується господарств 100, в яких проживають 215 жителів.

З XVII століття по 80-ті роки XIX століття в селі ніякої школи не було. Були лише окремі випадки, коли церковний дяк навчав 5-7 хлопчиків читати Псалтир. Перша школа в селі була відкрита на кінець XIX ст. Це була церковно-приходська школа. В ній навчалось від 10 до 30 дітей. Вчив дітей священик. В цю школу потрапляли діти заможних родин, так як бідняки не могли заплатити за навчання. Так було до 1920 року.

Після Жовтневої соціалістичної революції в 1920 році в була відкрита перша початкова школа. Вона була відкрита в панському будинку. В ній навчалося чотири класи. Навчали дітей дві вчитель В ній навчалося чотири класи. . На кінець 40-х років в с. Козаче була відкрита семирічна школа. В якій навчалося до 100 учнів. В школі працювали 8 вчителів. . Директором школи був Шовіков Павло Кузмич відданий справі педагог професіонал та учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни. З середини 50-тих років в селі розпочала роботу середня школа. Педагогічний колектив налічував 13 вчителів, директором школи був Ракітін Петро Яковлевич. На початку 60-х років були побудовані два нових приміщення школи але кількість учнів була настільки велика (близько 300 учнів) доводилось навчатися в дві зміни. Окремо працювала початкова школа в якій працювали два вчителя Директором з найбільшим стажем роботи на посаді була Захарченко (Радіна) Лідія Василівна. З 1972 р. по 2000 р. В 1974 році було побудоване окреме приміщення шкільної їдальні.,

Кращі викладачі

Ракитин Петро Яковлевич Радина Лідія Васильевна Бондарева Маргарита Павлівна Кубраков Іван Яковлевич Артомонов Андрій Васильйович

Кращі майстри

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

В 1986 році було побудоване нове двоповерхове приміщення школи, яке на той час мало відмінну матеріальну базу. З цього року приміщення школи більше не змінювало свого розташування.

Нова школа.jpg

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Бурсов Сергій Миколайович