Коледж Сумського національного аграрного університету

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Повна назва навчального закладу

Коледж Сумського національного аграрного університету

Адреса навчального закладу

с. Веретенівка, 1, м. Суми, Україна, 40031

Наші контакти тел./факс 0542 24-13-81

E-mail: koledgsnau@ukr.net

Оф. сайт коледжу http://collegesnau.com/

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

На початку ХХ ст. Суми були повітовим містом Харківської губернії. Не зважаючи на те, що тут досить швидко росли промислові підприємства і місто поступово ставало індустріальним, основою економіки Сумського повіту залишалось сільське господарство. Певних зусиль для підйому цієї галузі докладало Сумське повітове земство. Одним з напрямів його роботи стала організація сільськогосподарської освіти у повіті.

Dom-zemstva.jpg

У 1899 р. Сумське повітове земство розглянуло питання про влаштування у повіті сільськогосподарського училища з метою «поднять сельско-хозяйственные знания в населении Сумского уезда». Головною перепоною на шляху заснування сільськогосподарської школи стали фінансові труднощі, які вирішувались тривалий час.

Тільки наприкінці лютого 1903 року Міністр землеробства Російської Імперії О.С. Єрмолов дозволив Сумському земству заснувати нижчу сільськогосподарську школу 1-го розряду на власних землях у хуторі Анненському недалеко від Сум з однорічним підготовчим класом. Неподалік було село Веретенівка.

1 листопада 1903 року всі підготовчі роботи були завершені. Недалеко від Сум була куплена земля, побудований навчальний корпус, двоквартирний будинок для викладачів, господарські споруди, придбано сільськогосподарський реманент і робоча худоба. 20 листопада 1903 року школа прийняла перших учнів. У підготовчий клас прийняли 35 хлопців різного віку. Курс навчання був розрахований на 4 роки і розподілявся на 4 класи, з яких перший був підготовчим.

В роки революції і громадянської війни Сумська сільськогосподарська школа не тільки збереглась, але й продовжувала розвиватись.

У 1930 року змінився статус навчального закладу. Сумська сільськогосподарська профшкола одержала статус технікуму і стала називатись Сумський зоотехнічний технікум. У цьому статусі вона залишалась до початку Великої Вітчизняної війни.

Після закінчення війни школа розпочала свою роботу 1 листопада 1947 р. Її випускникам присвоювали кваліфікацію техників-організаторів.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 12 травня 1956 р. сільськогосподарська школа була реорганізована у Сумській сільськогосподарський технікум з агрономічним і зоотехнічними відділеннями. Одночасно до технікуму були переведені учні Роменського технікуму який змінив свою спеціалізацію. Почався новий етап історії навчального закладу.

1973 р. Сумський сільськогосподарський технікум перепрофілювали: розпочалася підготовка фахівців за спеціальностями «Бухгалтер сільськогосподарського виробництва» та «Технік-плановик сільськогосподарського виробництва».

Протягом своєї довгої історії наш навчальний заклад постійно змінювався, а змінюючись - розвивався і зростав. Окремі спеціальності з плином часу закривались, на їх місці зявлялись нові, більш актуальні і затребувані.

На сьогодні Коледж СНАУ готує спеціалістів за наступними напрямками:

5.03050401 «Економіка підприємства»

5.03050801 «Фінанси і кредит»

5.03050901 «Бухгалтерський облік»

5.03040101 «Правознавство»

Пріоритетними напрямками роботи Коледжу СНАУ є постійне підвищення свого професійного рівня, удосконалення загальної культури, організація навчального процесу з використанням інтерактивних і інформаційно-комунікаційних технологій навчання так, щоб на заняттях панувала вимогливість і взаємоповага, довіра і творчість.

Цікавим фактом є те, що між коледжем та аграрним ліцеєм м. Шартр у Франції, Гомельським державним аграрно-економічним коледжем Білорусії підписані договори про Міжнародне співробітництво, які передбачають обмін студентами і викладачами.

Директори

2000 - 2009 - Омельяненко Петро Пилипович

2010 - 2015 - Мусієнко оксана Володимирівна

Кращі викладачі

Станкевич Григорій Павлович - заступник директора з навчальної роботи, відмінник освіти України,викладач-методист

Чортенко Андрій Миколайович - завідуючий виробничою (навчальною) практикою, кандидат історичних наук, викладач вищої категорії

Лук’яненко Людмила Миколаївна - заступник директора з виховної роботи, викладач вищої категорії

Кращі майстри

Микола Дмитрович Пуме

Народився 19(31) жовтня 1895 р. у с. Нижня Сироватка. У 1914 році закінчив Сумську сільськогосподарську школу, продовжив навчання у Новоолександрійському інституті сільського господарства та лісівництва, який було евакуйовано до Харкова.

Після закінчення навчання М.Д. Пуме займається науковою роботою у галузі сільського господарства. 28 червня 1928 р. успішно захищає дисертацію на звання доктора технічних наук. Поряд з наукою бере участь у громадській діяльності, очолюючи у 30-х рр. ХХ ст. Союз російських інженерів-агрономів у Чехословаччині. Цей Союз допомагав емігрантам з Росії влаштуватись на роботу. У 1945-1949 рр. Микола Дмитрович працює директором Інституту аграрної політики Чехословацької сільськогосподарської академії у Празі.

Науковий доробок М.Д. Пуме складає більше 450 опублікованих робіт. Серед них слід згадати «Русско-чешский сельскохозяйственный словарь» , також восьмимовний сільськогосподарський словник, який був розроблений Н.Д. Пуме у співробітництві з доктором А.В. Магницьким з Москви .

Слід також зауважити, що після війни рідний брат М.Д. Пуме – Григорій Дмитрович Пуме керував школою по підготовці голів колгоспів на Веретенівці, його дружина працювали викладачем тваринництва.

Відомі випускники

Головним надбанням нашого коледжу за всю його 110-річну історію є випускники. Мовби маленькі крапельки, вони складають той великий потік спеціалістів, які прославили і прославляють навчальний заклад далеко за межами України.

Одним з таких славних випускників є Борис Михайлович Попов. Він народився 21 грудня 1913 р. у Сумах у родині агронома. Навчався у нашому коледжі, який тоді мав статус Сумського зоотехнічного технікуму. Закінчивши у 1930 році технікум, Б.М. Попов почав займатись науковою діяльністю вивчаючи ссавців та птахів у Київській, Чернігівській, Харківській, Вінницькій та інших областях України. Свою основну наукову працю, які він мала стати його дисертацією – «Кажани УРСР» вчений закінчив у 1941 р, але захистити її не встиг – перешкодила війна. Проте своєї наукової цінності науковий доробок Б.М. Попова не втратив і досі.

З початком Великої Вітчизняної війни Б.М. Попов перебував на фронті. Загинув 20 січня 1942 г. біля х. Довгого Слов´яносербського району Луганської області. Його ім´я викарбовано на меморіальній дошці, встановленій у Національному музеї на пошану науковців, що загинули при обороні Києва.

Навчальний заклад сьогодні

Візитівка закладу

Автор статті ( Роговенко Ольга Василівна )

Користувач: Роговенко Ольга Василівна