Комунальна установа Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів м.Суми, Сумської області

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Повна назва навчального закладу

Комунальна установа Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів м.Суми, Сумської області

Адреса навчального закладу

м.Суми,с.Піщане, вул.Шкільна, 26

сайт школи

КУ Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Рідне село… Для кого – просто населений пункт чи просто місце проживання, а комусь – співуча й незабутня колиска, наймиліший куточок у світі на все життя. Наше рідне село – це мальовнича природа, безмежні хлібні поля, чепурні хати з вишитими рушниками. Кожного, хто завітає сюди, наше село зустрічає доброзичливими посмішками мешканців, музикою природи. Минуле села дуже таємне і загадкове… Вперше згадується про Піщане в царській вотчинній грамоті 24 квітня 1703 року, даній полковнику Андрію Герасимовичу Кондратьєву, отриманій в спадок після полковника Герасима Кіндратовича Кондратьєва: «На Татариновой Луке, на р. Пслъ, на усть речки Алешенки, пасека и мельница, - а ныне деревня Песчаная, да вольныхъ черкасовъ 10 чел.; да к той же деревне на дороге изъ Сумъ въ Стецковку, пахатная земля и съенные покосы; на вершинъ р. Рогозной купленй рыбный ставъ и хуторъ». Минали роки і село розросталося. Найстарішими вулицями села були Шкільна та Вигонопоселенська. До 1917 року воно мало всього 108 десятин землі, працюючих селян було 42, а їдаків – 72. Основним заняттям людей було сільське господарство. В селі було всього 9 коней, 6 корів, 8 плугів і боронок, 5 сіялок і вівці. Піщане багате на історичні та архітектурні пам’ятки. В 1899 році в селі Піщане було збудоване земське училище. Допомагав побудувати, а також утримувати це училище граф М.М.Толстой. І тому на засіданні Сумської повітової управи 15 вересня 1898 року було вирішено виразити подяку графу за його сприяння і допомогу Сумському земству в справі народної освіти. Зараз в цьому приміщенні знаходиться школа, цій будівлі вже 115 років. Заклад було побудовано за типовим проектом: цегляна одноповерхова будівля з металевим дахом, в якій розміщувалися три класні кімнати та просторий коридор, канцелярія, приміщенням для сторожа й двокімнатна квартира для вчителя. Це була початкова школа з чотирирічним терміном навчання та організацією спарених класів по 20 учнів. До обов’язкових предметів належали Закон Божий, арифметика, російська та церковнослов’янська мови. Заклад розраховано на 90 учнів. У 1949 році школа стала семирічною і мала назву Піщанська семирічна школа Сумського району. З 1967 року її перейменовано у Піщанську восьмирічну школу Сумського району, а в 1981 році - переведено у підпорядкування відділу освіти Ковпаківського району міста Суми. Приміщення школи функціонує і до сьогодні. На початку ХХ століття охоплення освітою потребувало все більше дітей Піщаного тому у 1947 році було прибудоване нове одноповерхове приміщення й відкрите 1 вересня цього ж року, де вивчали основи природознавства, фізики, астрономії, географії, історії. Тут було більше класних кімнати, спортмайданчик.

Директори

Архівні дані, які б засвідчили особи всіх директорів Піщанської школи не збереглися.


Охріменко Микола Матвійович (з 1961 по 1977 роки),

Красуля Іван Петрович (з 1977 по 1978 роки),

Рубінський Всеволод Євгенович (з 1978 по 1980 рік),

Скрипченко Василь Олексійович (з 1980 року по 1981 рік).

Федоренко Валентина Леонідівна (з1981 по 1985 роки);

Калітаєва Людмила Миколаївна (1985 по 1992 роки);

Багмет Олена Размиківна (з 1992 по 1994 роки);

Вечірко Володимир Васильович (з 1994 по 1997 роки);

Мороз Володимир Федорович (з 1997 по 1999 роки);

Черниш Сергій Миколайович (з 1999 по 2001 роки)

Саченко Микола Володимирович (з 2001 року і по даний час).

Кращі вчителі

Піщанська школа являє собою одну велику родину, в якій пладно працюють вчителі і учні. І недарма говорять: «Де плідно працюють, там і результат добрий». Так уже склалося, що у Піщанській школі працюють цілими родинами.

Понад сорок років тут трудилася родина Охріменків – Микола Матвійович та Неоніла Прокопівна, а незабаром до них приєдналася їхня донька Калітаєва Людмила Миколаївна.

понад двадцять років – родина Шоренків – Микола Олексійович та Галина Іванівна, Красулів – Іван Петрович та Ніна Іванівна.

Не одне покоління навчили учителі початкових класів: Кожушко Любов Максимівна, Турченко Ніна Яківна, Бабичева Анастасія Дмитрівна, Корнієнко Олена Василівна, Воронєжська Лідія Григорівна.

Учителі-предметники, які зробили не менш вагомий вклад у розвиток і навчання підростаючого покоління: Калітаєва Людмила Миколаївна, Татаренко Валентина Сергіївна, Доленко Валентина Василівна, Охріменко Неоніла Прокопівна, Компанієць Людмила Іванівна, Лебедка Любов Сергіївна, Гречаніченко Катерина Олексіївна, Гордієнко Євгеній Миколайович, Шевчук Тетяна Іванівна.

Педагогічний колектив 2014-2015 н. р. Нині педагогічний колектив налічує 16 учителів, 1 практичного психолога. Його якісний склад свідчить про те, що педагоги плідно працюють над підвищенням свого фахового рівня: вища категорія – 2, І категорія – 10, ІІ категорія – 2; спеціаліст – 2

Середній вік працівників школи 40 років свідчить про те, що колектив значно омолодився.

Відомі випускники

До плеяди відомих випускників увійшли

Калітаєва Ганна Іванівна – перша жінка-тракторист. Закінчила Піщанську 4-річну школу. В 15 років пішла працювати: виконувала різну роботу в полі, була ланковою. В 1940 році закінчила 3-місячні курси трактористів в с.Степвнівка. з 1940 по 1966 рр. працювала трактористкою. Трактор був універсальний. До нього можна було причепити борони, сівалку, культиватор, мотиги, цукропідйомник, стогометатель. Волами і трактором підвозили солому від комбайнів і за допомогою стогометателя скирдували, обробляли цукровий буряк, сіяли, орали. В 1941 році була послана в Москву на ВДНХ, за добросовісну роботу неодноразово нагороджувалася цінними подарунками. Один із них – патефон і 300 платівок до нього. 4 рази обиралася депутатом районної ради. Нагороджувалася медалями: «Захист Вітчизни», ювілейними медалями «За трудову доблесть», «50 років СРСР», значком «Знатний механізатор України». Була пенсіонером обласного значення.

Покидченко Віктор Михайлович – авіаконструктор літаків. Закінчив Харківський авіаційний інститут. Дипломну роботу захищав німецькою мовою.

Довгопол Анатолій Євгенович – підполковник у відставці.

Голуб Валерій Михайлович – підводник, підполковник у відставці.

Охріменко Ольга Миколаївна – заступник головного лікаря санітарно-епідеміологічної станції м. Конотопа.

Носачова Лідія Іванівна – головний бухгалтер СТОВ Піщане.

Колесник Євгенія Анатоліївна – викладач кафедри математичних дисциплін Сумського державного педагогічного університету.

Калітаєва Людмила Миколаївна – директор Піщанської школи з 1985-1992 року, 10 років працювала на посаді заступника директора Піщанської школи.

Говорун Владислав Валерійович – абсолютний чемпіон України з диско танців, дворазовий чемпіон Європи, одноразовий чемпіон світу з диско-фристайлу.

Навчальний заклад сьогодні

Учителі закладу впроваджують інноваційні педагогічні технології, здійснюють компетентнісний підхід до формування змісту та організації навчального процесу. У закладі створена належна матеріально-технічна база, яка відповідає сучасним вимогам. На виконання завдань Державного стандарту початкової та середньої освіти у школі створено кабінет інформатики для учнів других, п’ятих класів. Педагогічний колектив Піщанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів м. Суми, Сумської області працює над проблемою «Упровадження в навчально-виховний процес особистісно-зорієнтованого, компетентністного та діяльністного підходів як умова розвитку особистості в інформаційно-освітньому середовищі» шляхом впровадження: - елементів особистісно зорієнтованих технологій навчання (проведення нестандартних уроків, інтерактивних технологій, технології організації групової навчальної діяльності); - реалізації програми роботи з обдарованими учнями; - ввикористання сучасних Інтернет-технологій при вивчені шшкільних предметів та в позакласній діяльності; - учнівське самоврядування на основі КТС. Метою інноваційного пошуку є якісна зміна навчально-виховного процесу шляхом активізації інноваційної діяльності педагогів, що сприяє ефективності шкільного освітнього простору та підвищенню результативності навчальних досягнень учнів. Переважна більшість учителів у своїй діяльності використовують елементи тієї чи іншої інноваційної технології. У практиці роботи педагогів реалізуються наступні технології:технологія особистісно – орієнтованого підходу до навчання і виховання (застосовують усі вчителі); технологія розвитку критичного мислення як освітня інновація (Сидоренко Л.І. – вчитель англійської мови); ігрові технології (вчителі початкової школи); технологія колективного способу навчання («Групові форми навчання на уроках» використовують Горбачова Ю.М. – учитель української мови,Бойченко О.О. – учитель географії); Інтерактивні технології (Компанієць Л.І. –учитель біології, хімії); Інформаційно – комунікативні технології (директор школи, вчитель фізкультури Саченко М.В., заступник директора з НВР Нагорна Н.І. – учитель історії, Плющик О.В. – учитель математики, інформатики).

Школа має кабінет інформатики, оснащений 9 персональними комп’ютерами які мають доступ до всесвітньої мережі Інтернет, у закладі працює електронна пошта.

У школі створено освітньо-інформаційний простір для забезпечення управління освітнім процесом, що надає різнопланову оперативну інформацію про хід навчального процесу та результати діяльності закладу. Також комп'ютерами забезпечено бібліотеку, кабінет світової літератури та історії, кабінет завгоспа, педагога-організатора, психолога.

У процесі формування виховної системи школи склалася традиційна сітка заходів: Свято знань, уроки мужності, акції «Доброго ранку, ветеране», осінній бал «Міс осінь», святкування Дня вчителя, конкурс осінніх букетів, конкурс поробок з природного матеріалу, посвята в Барвінчата, конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», конкурс новорічно-різдвяних газет та плакатів, Новорічні ранки та вечори відпочинку, свято до Дня святого Валентина, святковий концерт для жінок-учителів та мам, акція «Милосердя», свято зустрічі птахів, конкурси дитячих малюнків, вечори «Чорнобиль в моїй душі», «Голодомор 1932-1933 років», святкування дня Перемоги, Дня цивільної оборони, свято останнього дзвоника, свято випускного вечора, міських конкурсах, які проходять у ПДЮ, екскурсії до театрів, кінотеатрів, філармонії, музеїв, поїздки по історичних місцях України. Учні школи на спортивних змаганнях та спартакіадах, показують високі результати серед IV групи шкіл міста Суми. Для фізичного розвитку дітей діє гурток з хортингу, для якого придбано спортивну форму та необхідне спортивне спорядження.

Основні показники результативності діяльності

Учні школи – призери та переможці Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнських конкурсів «Колосок», Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, «Соняшник», «Геліантус», «Левеня».

Учні школи брали участь у конкурсах: обласний конкурс «Мій люблячий, дбайливий тато», Всеукраїнська природоохоронна акція «Серпокрилець –птах 2014 року»; міський етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Живе слово», міський конкурс «Диво калинове»- номінація Поезія, конкурс юних вокалістів «Співуча веселка», в ІІ етапі олімпіади з математики, географії, в міському конкурсі проведеного на базі ЦЕНТУМу «Школа безпеки руху» учні посіли ІІІ місце, нагороджені грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради. За останні роки в періодичних виданнях висвітлюються успіхи працівників та учнів школи. Школа приймала участь у П»ятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2014» і нагороджена дипломом за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти. У газеті «Данкор» в статті «Сумские школьники рисовали осенний город» про міський конкурс юних художників, зазначено, що в старшій групі в розділі графіка ІІІ місце здобув учень Піщанської школи Котенко Микола.В газеті «Ваш шанс», в статті «На лесной тропе», де йдеться мова про змагання з кросу, які пройшли в урочищі «Баси», зазначено вдалий виступ учениці Піщанської школи Прийменко Ані.

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Нагорна Наталія Іванівна