Путивльська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Радіка Руднєва

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Історія навчального закладу

Наша школа

Путивльська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №1 Путивльської районної ради Сумської області створена рішенням Путивльської районної ради.


На початку ХІХ століття у Путивльському повіті, який відносився до Курської Губернії, починається швидкий розвиток освіти. До середини ХІХ століття виникає ціла система освітніх закладів. Це були недільні школи, церковно-приходські школи. Питання про відкриття навчального закладу для дівчат громада підіймало давно. І ось у 1874 році міська дума розглянула записку штатного наглядача Бойкова, в якій говорилося про гостру потребу відкриття жіночого освітнього закладу, в якому б готували жінок бути вчительками початкових шкіл, гувернантками. Гімназію було відкрито тільки у 1898 році. Заняття в гімназії починалися з першого серпня і закінчувалися першого червня. Перші три класи входили до складу прогімназії. У ній вивчали Закон Божий, російську мову, історію, географію, арифметику, чистописання, рукоділля. Додатково за бажанням учнів вивчалися поглиблено один з предметів на вибір: історія, математика, словесність або нові мови - французька, німецька. Успішне закінчення учбового курсу давало можливість отримати звання домашньої вчительки з правом викладання обраного предмету в перших трьох класах гімназії. У 1912 - 1913 навчальному році в Путивльській гімназії навчалось 300 учениць. За принципами і віяннями свого часу школа змінювала не тільки свою структуру, а й назву.

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Віхи становлення:
 • 1898 рік - заснована прогімназія, у ній навчалось 190 учнів у 3-х підготовчих групах і 8 класах. Восьмий клас був спеціалізований, готував учителів початкових класів.
 • 1908 рік - жіноча гімназія ім. Єфросинії Ярославни.
 • 1920 - 1927 роки - дев'ятирічка.
 • 1927 - 1932 роки - семирічка. Навчалось 640 учнів.
 • З 1932 року набула статусу середньої школи.
 • Під час окупації навчання у школі було припинено.
 • З вересня 1943 року школа поновила свою роботу.
 • 1955 - 1961 роки - у школі працювали спеціалізовані класи (учнів навчали професії товарознавця), у 1961 році класи передали технікуму.
 • 1958 рік - школу було перетворено на Путивльську загальноосвітню трудову політехнічну школу №1 із виробничим навчанням. Учні отримували спеціальності слюсаря, токаря, старшого вожатого.
 • 25 жовтня 1968 року школі присвоєно ім'я героя партизана Радіка Руднєва.
 • 1983 рік - школа переїхала до сучасної будівлі за адресою вул. Першотравнева 76.
 • 2002 рік - відбулося об'єднання з школою №4 м. Путивл.
 • 2004 рік - Путивльська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №1 Путивльської районної ради Сумської області.

Кращі викладачі

Лук'яненко О.І. - Учитель початкових класів. Старший учитель, вчитель вищої кваліфікаційної категорії. Працює творчо, результативно. 85% її учнів навчаються на високому та достатньому рівні.

Пшеничко С.М. - учитель початкових класів, старший учитель, учитель вищої кваліфікаційної категорії. Її учні стають переможцями конкурсів: "Маленькі розумники", Міжнародного дитячого конкурсу з української мови імені П. Яцика.

Красілова Н.В. - учитель англійської мови. Ніна Володимирівна тісно співпрацює разом зі своїми учнями з волонтерами Корпусу Миру; була на стажуванні в США.

Счастлівцева Н.І. - учитель української мови і літератури: пише вірші, проводить уроки на високому методичному рівні й цікаві позакласні заходи. З 21 грудня 2005 року Наталія Іванівна є завідуючою шкільним музеем літературно-художнього музею мистецтв Путивльщини. Музей відвідують не тільки учні шкіл району, а й закордонні гості.

Ващенко О.П. - учитель за покликанням душі. Результативність праці, культура педагогічної праці, любов до учнів - основні риси, які вирізняють педагогічну діяльність вчителі. Роботи вчителя по краєзнавству друкуються у фахових журналах.


Ігуменова Л.С. - учитель музичного мистецтва; своїм завданням вважає знаходити талановитих учнів й розвивати їх творчі здібності.

Євдощук Г.А. - учитель хімії; її учні стають переможцями Всеукраїнських олімпіад, відзначаються ерудованістю й глибокими знаннями.


Педради, наради при директорові, методичні об'єднання є центром обміну досвідом учителів, педагогічних роздумів про використання новітніх технологій. Сприяють цьому і роботи вчителів Счастлівцевої Н.І., Манян Л.В., Ващенко О.П., Лисенко Л.О.


Велику роботу з патріотичного виховання учнів проводять заступник директора з виховної роботи Новікова Н.В., старша вожата Бутова О.М., учитель історії, завідуюча шкільним музеєм Р.Руднєва Леонькова О.Ф.

Кращі майстри

Масалітіна Валентина Пантеліївна - учитель географії.

Пшеничко Світлана Миколаївна - вчитель початкових класів.

Корнєва Тетяна Петрівна - директор школи, учитель математики.

Лисенко Любов Олегівна - учитель історії.

Лук'яненко Олена Іванівна - учитель початкових класів.


Ці педагоги-майстри ніколи не зупиняються на досягнутому, знаходяться в постійному пошуку, вчать і самі вчаться. Секретами своєї педагогічної майстерності охоче діляться з колегами. Досвід їхньої роботи вивчений і пропагується районним методичним кабінетом.


Відомі випускники

Школа завжди пам'ятає своїх випускників. Найяскравіші постаті з них - це:

 • Генерал-майор Коваленко В.Л.
 • Полковник Сахаров Н.С.
 • Заслужений учитель СРСР Покровська М.Д.
 • Заслужений учитель УРСР, колишній директор Путивльського педагогічного училища Морозова Л.С.
 • Віце-консул України в Словаччині, перший секретар Міністерства закордонних справ України, радник Брєжнєва О.С.
 • Політолог - Бєлашко С.О.
 • Декан факультету іноземних мов МГУ - Литвинов О.М. та багато інших.

Випускники школи працюють в різних галузях господарства регіону, приймають учать у громадській діяльності.

Багато випускників, отримавши педагогічну освіту, повернулися до стін рідної школи: Залужна Т.Ю., Піщола О.В., Манян Л.В., Піщікова Л.В., Стельмах Л.І., Алєксєєва О.Ю., Волкова Ю.О., Блінова О.В. та інші.

З анкети випускниці 1988 року Сухоставець О.В.: " Я вдячна своїй школі та вчителям, що вони були в моєму житі. Важливо не хто ким став, а те, що всі стали справжніми людьми. І своїх дітей я віддам навчатися тільки у свою рідну школу".

Навчальний заклад сьогодні

Науково-методична проблема над якою працює педагогічний колектив: "Розвиток індивідуальних здібностей та логічного мислення як умова формування творчої особистості учнів".

У школі створено сприятливі умови для різних видів діяльності учнів у 5 - 9 класах створені групи із поглибленим вивченням англійської мови, старша школа має два профілі навчання: фізико-математичний і гуманітарнин.

Школа співпрацює із СумДУ - Сумським державним університетом.

У школі працюють різноманітні гуртки та секції, учні випускають шкільну газету, займаються пошуковою роботою, поповнюючи музеї, у тому числі й шкільні, допомагають ветеранам і пенсіонерам.

Педагогічний колектив працює на особистість дитини, її світогляд, уміння самостійно вчитися, критично мислити.

Навчальним процесом у мікрорайоні школи охоплено всіх дітей віком від 6 до 18 років.

До школи вступають діти, яким до 1 вересня виповнилось 6 років.

Заняття проводяться на базі дитячого садка №4.

Школа і садок співпрацюють над проблемою "Наступність у роботі дитсадка і школи".

Адреса

СУМСЬКА ОБЛ., ПУТИВЛЬСЬКИЙ Р-Н, М.ПУТИВЛЬ 41500 ВУЛ. ПЕРШОТРАВНЕВА БУД. 76

Контакти

9-10-94

Керівництво

Директор - КОРНЄВА ТЕТЯНА ПЕТРІВНА

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

--Лисенко Любов Олегівна (обговорення) 09:02, 6 червня 2016 (EEST)