Путивльський коледж Сумського НАУ

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Адреса навчального закладу

Старовинний Путивль
Центральна вулиця Путивля


Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

На мальовничих берегах швидкоплинного Сейму, що на Сумщині, розташоване одне з найдавніших міст України – тисячолітній Путивль. Місто, яке овіяне легендами і має велику історичну та поетичну славу. Путивльщина займає важливе місце в багатовіковій історії нашої країни.

Історія навчального закладу починається з 1894 року, коли в Путивлі місцевим купцем-меценатом М.С. Маклаковим на власні кошти було відкрито ремісниче училище для дітей міщан. Хлопців тут навчали майстерності столярів-краснодеревщиків, а дівчат - мистецтву білошвачок.

Pksnau004.png

Після революції ремісниче училище продовжувало свою роботу, але готувало помічників машиністів паровозів для південно-східної залізниці. В 1931 році з Маріуполя до Путивля було переведено хіміко-технологічний технікум по підготовці техніків та лаборантів для консервних і цукрових заводів.

Pksnau005.png

З 1933 року, коли коледж було перейменовано на плодоовочевий технікум, тут готували техніків-технологів, товарознавців та бухгалтерів для плодоовочевої торгівлі і переробної галузі. З роками навчальний заклад став центром культурного життя міста і продовжував готувати спеціалістів для системи Головплодовочторгу, а в 1956 році, після реорганізації системи, його підпорядковано Міністерству торгівлі України.

Pksnau006.png

Ще декілька разів змінювалась назва та підпорядкування технікуму. Наказом Міністерства аграрної політики України № 180 від 19 червня 2003 року Путивльський технікум став підрозділом Сумського національ-ного аграрного університету і мав назву Путивльський технікум СНАУ.

Наказом Міністерства аграрної політики України від 18.10.2004р. № 367 Путивльський технікум Сумського національного аграрного університету перейменовано у Путивльський коледж Сумського національного аграрного університету.

Старий корпус
Новий корпус


Директори

Кращі викладачі

Кращі майстри

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Ребрик Роман Михайлович