С.Тучне

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук

Назва

Тучне́ — село в Україні, в Сумській області, Білопільському районі.

Географія

Карта с.Тучне.jpg


Село Тучное розташоване біля витоків річки Вир, нижче за течією на відстані 3 км розташоване смт Улянівка. На відстані 1 км розташоване село Олександрівка).

На річці декілька загат.

Поруч пролягає автомобільний шлях Т 2504.

Розташування

ТУЧНЕ — село, центр сільської Ради. Розташоване за 41 км на південний захід від районного центру і за 20 км від залізничної станції Вири. Сільраді підпорядкований населений пункт Олександрівка . Площа населених пунктів сільської ради становить 370,1 га, в тому числі села Тучне 300,1 га, села Олександрівка- 70 га

Клімат

Ґрунти, рослинний і тваринний світ

Історія

Історія села. Як значиться в архівних документах, заселення території сільської ради відбувалося в середині XVIІ столітгя. Так .відомо, що в 1777 році село Тучне належало поміщику Щербатому. Селяни займалися в основному землеробством,на просторі будували вітряки. Для зберігання зерна і снопів в негоду будували лісяні клуні. Щодо назви села, то вона згадується у двох випадках .Один пов'язаний з ім'ям барині Щигловської, яка мала багато українських земель. Бажання познайомитися із своїми землями неодноразово приводило її в наші краї Щигловську вражали родючість землі,стримані і працьовиті люди,чудова природа. Під час однієї із подорожей із -за негоди вона зупинилася неподалік території села. Над їхнім табором зібралися великі хмари, здавалося, що день швидко змінила ніч.Таких хмар бариня не бачила і вимовила: « О какое небо тучное! Здесь под большими тучами пусть, будет красивый поселок Тучное!» Тож, як згадують старожили, поєднання двох виразів - тучна, родюча земля і феномен природи над її територією могли бути пов’язані із назвою села Тучне. Неподалік центру села Тучне на пагорбі, біля водойми, наперехресті доріг, вулиць села був гарний будинок Щигловської, оповитий цегляним забором, поряд було багато землі і великий сад. В кінці села Тучне за її наказом були побудовані печі, де випалювали цеглу з буквою «Щ». Правителем у селі Тучне був Радченко. За національністю бариня Щигловська була полячкою,тож після 1917 року вона повернулася в Польшу. Відомо , що 1926 році в селі Тучне відзначали століття церкви, що носила ім'я Федора Страталата. Це була дуже красива споруда з трьох куполів, огорожена кам’яною стіною,обсаджена липами. Біля церкви був великий сад, на подвір’я церкви входили через великі залізні ворота. В тридцяті роки на території сільської ради було чотири колгоспи: в селі Тучне колгосп «Спартак» і колгосп ім.Леніна,в селі Олександрівка-«Серп і Молот», село Грузьке - колгосп « Красіно». Кожний колгосп мав свою техніку та реманент. В 1952 році всі колгоспи об’єднали в один - імені Хрущова.

Давні часи

Новий час

Новітній період

Населення

Населення c.Тучне—674 чоловік, населений пункт Олександрівка з населенням 142 чоловік..

Органи влади

Тучненська сільська рада увійшла до складу ОТГ Миколаївської селищної ради.На території села розташований тучненський старостат.

Економіка

Медицина

Освіта

Дошкільна, шкільна і позашкільна освіта

Тучненський НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" Етапи становлення Школа в селі Тучне розпочинає свою історію в кінці ХІХ ст. 1903 рік – Тучнянська початкова школа. 1938 рік – Тучнянська неповна середня школа. 1953 рік – Тучнянська середня школа. 1993 рік – Тучненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. 2002 рік – Тучненський НВК: СЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ. 2005 рік – Тучненський НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ. Тучненський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад" – це осередок де постійно здійснюються цікаві подорожі з дітьми у світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку, втілення інновацій у навчально-виховному процесі. Стратегічною метою закладу є організація змістовного навчання та виховання учнів таким чином, щоб створити умови для їхнього саморозвитку, сформувати систему відношень до себе, суспільства, до загальнолюдських цінностей.

Заклади спеціальної та вищої освіти

Культура

Релігія

Спорт

Пам'ятки архітектури, історії та культури

В центрі села височіє будівля сільської ради, поряд - приміщення відділення зв’язку, церкви, ФАПу, неподалік розташовані магазини.Окрасою села є двоповерхові приміщення будинку культури, загальноосвітньої школи. Вшановуючи пам'ять загиблих односельчан в роки Другої світової війни в центрі села встановлено меморіал; на місці поховання загиблих при звільнені села в далекому 1943 році встановлено пам'ятник.

Персоналії

Випускником Тучненської ЗОШ є Сапєгін Віталій Іванович — сержант Збройних сил України, учасник АТО.Навчався у Терещенківській школі, закінчив Тучненську ЗОШ. Пройшов строкову службу в ЗСУ, служив водієм. По демобілізації працював водієм у сільському господарстві. Одружився, молода родина переїхала в місто Суми. У березні 2015-го прийшла повістка, не намагався уникнути мобілізації. Водій, 93-тя окрема механізована бригада. 24 липня 2015-го поблизу селища Піски Ясинуватського району внаслідок підриву військового автомобіля на фугасній міні загинули сержант Віталій Сапєгін.Без Віталія лишилися дружина, 10-річний син. Похований в місті Суми, Центральне кладовище, Алея поховань Почесних громадян. 11 жовтня 2017 року Указом Президента України № 318/2017, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку, нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно). 20 вересня 2016 року в Тучненській ЗОШ відкрито пам'ятну дошку на честь випускника Віталія Сапєгіна.

ЗМІ

Друковані ЗМІ

Електронні ЗМІ

Пошта, зв'язок, банківська сфера

Поштовий індекс 41857 Телефонний код +380 5443

Цікаві факти

Фотогалерея

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Тучне
Меморіал солдатам Другої світової війни

Примітки та посилання

Джерела

Історія міст та сіл України. Том Сумська область. стор. 162

Література

Ресурси інтернету

с.Тучне, вільна енциклопедія

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Грінченко Надія Миколаївна