Відмінності між версіями «Шосткинська ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Шосткинської міської ради»

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
(Повна назва навчального закладу)
(Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події)
Рядок 7: Рядок 7:
 
==Історія навчального закладу==
 
==Історія навчального закладу==
 
===Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події===
 
===Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події===
 +
Рік створення закладу – 1939.
 +
З 1935 року учні школи навчалися у пристосованому для школярів будинку центральної перукарні по вулиці Карла Маркса (нині перукарня «Мрія»). Будівництво нового приміщення  почалося у 1936 році на ділянці робітника заводу «Зірка» Олексія Савича Єрмака. Керував зведенням будівлі прораб А. І. Малолєтов.
 +
Після двох років сумлінної праці будівництво закінчилося. У 1938 році на вулиці Невського постала нова будівля,  але до 1 вересня її підготувати не встигли. Учні у стінах нової школи почали навчання тільки з  грудня 1939 року. У роки війни навчання відновилося лише на початку вересня 1942 року. Парасковія Йосипівна ходила по дворах і збирала учнів класу, але діти отримали змогу вчитися лише протягом вересня. Знову вийшов наказ німців звільнити приміщення.
 +
Цього разу школу № 5 було перетворено на елітні конюшні для коней офіцерського складу. З сумом діти бачили, як в стіни рідної школи вбивали костилі, щоби прив’язувати елітних німецьких коней. Для навчання ж радянських дітей там місця не було. Після звільнення міста від німців з  2 вересня 1943 року було остаточно відновлене навчання. Війна стала причиною деяких нововведень у школі. З лютого 1944 року  на базі класів створювалися воєнізовані формування. В післявоєнний період з 1944-45 по 1955 навчальний рік школа № 5  отримала статус середньої російської жіночої (навчалися дівчата, хлопців було дуже мало). Із 1955 - 1956 навчального року школа № 5 стає середньою загальноосвітньою трудовою політехнічною. У 1960 році школа стала змішаною восьмирічною, розміщувалася у другому старому приміщенні. Із 1964 – 1985 рр. школа стала неповною восьмирічною.  Починаючи з 1983 року, на території школи розгорнулося будівництво нового приміщення, яке зводив трест «Шостхімбуд». Будівництво було завершене в серпні 1985 року. Відкриття новобудови школи 1 вересня 1985 року було без перебільшення загальноміським святом.
 +
 
===Директори===
 
===Директори===
  

Версія за 10:57, 21 жовтня 2015

Повна назва навчального закладу

КОМУНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД)«ШОСТКИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 5 ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Адреса навчального закладу

41100, Сумська область, м.Шостка, вул.Марата 24а

Історія навчального закладу

Заснування навчального закладу, зміни у статусі, основні події

Рік створення закладу – 1939. З 1935 року учні школи навчалися у пристосованому для школярів будинку центральної перукарні по вулиці Карла Маркса (нині перукарня «Мрія»). Будівництво нового приміщення почалося у 1936 році на ділянці робітника заводу «Зірка» Олексія Савича Єрмака. Керував зведенням будівлі прораб А. І. Малолєтов. Після двох років сумлінної праці будівництво закінчилося. У 1938 році на вулиці Невського постала нова будівля, але до 1 вересня її підготувати не встигли. Учні у стінах нової школи почали навчання тільки з грудня 1939 року. У роки війни навчання відновилося лише на початку вересня 1942 року. Парасковія Йосипівна ходила по дворах і збирала учнів класу, але діти отримали змогу вчитися лише протягом вересня. Знову вийшов наказ німців звільнити приміщення. Цього разу школу № 5 було перетворено на елітні конюшні для коней офіцерського складу. З сумом діти бачили, як в стіни рідної школи вбивали костилі, щоби прив’язувати елітних німецьких коней. Для навчання ж радянських дітей там місця не було. Після звільнення міста від німців з 2 вересня 1943 року було остаточно відновлене навчання. Війна стала причиною деяких нововведень у школі. З лютого 1944 року на базі класів створювалися воєнізовані формування. В післявоєнний період з 1944-45 по 1955 навчальний рік школа № 5 отримала статус середньої російської жіночої (навчалися дівчата, хлопців було дуже мало). Із 1955 - 1956 навчального року школа № 5 стає середньою загальноосвітньою трудовою політехнічною. У 1960 році школа стала змішаною восьмирічною, розміщувалася у другому старому приміщенні. Із 1964 – 1985 рр. школа стала неповною восьмирічною. Починаючи з 1983 року, на території школи розгорнулося будівництво нового приміщення, яке зводив трест «Шостхімбуд». Будівництво було завершене в серпні 1985 року. Відкриття новобудови школи 1 вересня 1985 року було без перебільшення загальноміським святом.

Директори

Кращі вчителі

Відомі випускники

Навчальний заклад сьогодні

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Михайленко Микола Миколайович