Яблуня-колонія у м.Кролевці

Матеріал з HistoryPedia
Перейти до: навігація, пошук
Яблуня 115.jpg

Повна назва пам'ятки природи

Ботанічна пам'ятка природи загальнодержавного значення "Яблуня-колонія"

Місце знаходження

41300 Сумська область місто Кролевець вулиця Андріївська, 51

Опис

Зовні - це яблуневий кущ, вік якого понад 220 років. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, а налічують близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Неперевершеною, ніде більше незнаною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить - до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають. Оскільки яблуня-колонія – це цілий сад, то плодоносить кожного року тільки половина дерева, а друга половина відпочиває. Яблука середнього розміру, кисло-солодкі з терпкуватим присмаком. Нині яблуня утворює цілий сад, що налічує шість основних і кілька десятків дрібних укорінених стовбурів, і займає площу 0,06 га. А цікаві ці дерева тим, що їх гілки, на відміну від звичайних яблунь, у процесі росту поступово нахиляються до землі і, торкнувшись ґрунту, з часом укорінюються. Місцеві жителі називають диво-яблуню “крученою” через покрученість стовбурів, “лозівкою” через здатність рости кущем, або “княжна“, тому що посаджена була, як свідчать історичні дані, біля князівських хоромів.

Історія

У 1972 році дерево оголошене пам'яткою природи місцевого значення під назвою "Яблуня-колонія". А президентським указом від 1998 року її статус підвищено до загальнодержавного.

Фотогалерея

Яблуня 111.jpg
Яблуня 112.jpg
Яблуня 113.jpg
Яблуня 114.jpg
Яблуня 115.jpg
Яблуня116.jpg

Джерела

Посилання

http://10ukraine.com.ua/index.php/golosuvannya/95-sumska-oblast/260-yablnya http://krolkultura.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=18

Автор статті(посилання на сторінку користувача)

Івашина Наталія Вікторівна